Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Klinik Psikolog, Psikoterapist Dr. Murat Paker

İLANDIR

Dr. Murat Paker 1991 yılından beri psikoterapist olarak çalışan, tıp arka planına da sahip bir klinik psikoloji doktorudur. İstanbul ve New York’ta çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.

Psikoterapistliğe ek olarak, ruh sağlığı alanına akademisyen, eğitmen, süpervizör ve yazar olarak da katkıda bulunmuştur.

www.muratpaker.com sitesi üzerinden hangi alanlarda çalışma yaptığını, mesleki yayınlarını, verdiği dersleri ve randevu almak için iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

Dr. Murat Paker, bireysel psikoterapi, çift terapisi, klinik süpervizyon ve psikolojik değerlendirme alanlarında daha çok online olarak hizmet vermektedir.

Dr. Paker, psikoterapi pratiğinde danışanlarının ihtiyaçlarına bağlı olarak içinde bütünleşik bir modeli de kullanabildiği ilişkisel psikodinamik bir çerçevede çalışmaktadır.

Dr. Paker’in ana ilgi alanlarını, psikanaliz, psikotravmatoloji, psikoterapi ve bunların politika ile kesişimi oluşturmaktadır. İlişkisel ve bütünleşik psikoterapi modelleriyle özellikle ilgilenmektedir.

Şimdiye kadar yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır: Psiko-politik Yüzleşmeler (2007, Birikim Yayınları); Üniversitelerde Psikolojik Danışmanlık (2015, İst. Bilgi Üniversitesi Yayınları); Türkiye Debelenirken (2016, İst. Bilgi Üniversitesi Yayınları). Tüm mesleki online makalelerine buradan ve psiko-politika alanında ürettiği makalelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dr. Murat Paker, psikolojik zorlukları ve psikoterapiyi genel olarak nasıl ele aldığını şu şekilde özetlemektedir:

“{Yabancılaşma, kayıtsızlık, sahtelik, kopukluk, baskı, hükümranlık, itaatkarlık, eşitsizlik, adaletsizlik, şiddet, taciz, ihmal, ayrımcılık, aşırı rekabetçilik, bağımlılık, korku, kaygı ve depresyon} üreten ilişkilerin/sistemlerin zararlı psiko-sosyal etkileri, {ortaklık, işbirliği, saygı, uyumlanma, empati, eşitlik, eşdeğerlilik, özgürlük, özerklik, karşılıklı-bağımlılık, yaratıcılık, oyunculuk, olgunluk, sorumluluk, güven, özdeğer ve sevgi} üreten ilişkiler/sistemler tarafından iyileştirilebilir/asgariye indirilebilir. Psikoterapi bu tarz bir iyileştirici ilişki olabilir.”