logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Israel

אחרי ביטול בית הספר של החגים: אילו עיריות הרימו את הכפפה?

אחרי ביטול בית הספר של החגים: אילו עיריות הרימו את הכפפה?

כשחג החנוכה בפתח, תכנית חברתיות רבות עדיין תקועות בגלל ממשלת המעבר, אחרי שתי מערכות בחירות ומבלי שברור האם תוקם ממשלה בעתיד הקרוב. בהיעדר יכולת לבנות תקציב שנתי, בוטל הסבסוד לתכנית "בית הספר של החגים" לחג הקרוב, וזאת בעקבות שימוש בתקציב לטובת רפורמה לחינוך המיוחד.

התכנית אפשרה לקיים מסגרות לימודיות בכיתות א' עד ג' למשך חמישה ימים, בסבסוד המדינה. יחד עם זאת, כמה ערים הודיעו כי הן מרימות את הכפפה ומסבסדות בעצמן את התכנית, שרשמה בעבר בהצלחה והקלה על הורים רבים. מהן אותן העיריות, אילו עיריות על תכניות חלופיות ומנגד, אילו הודיעו שלא ישתתפו בסבסוד במקום המדינה?

תל אביב-יפו - הפעילות לא תסובסד

בתל אביב-יפו הודיעו כי העירייה לא תספוג את עלויות הפעלת בית הספר של החגים בחופשת החנוכה, העומדות על כ-26 שקלים ליום לכל תלמיד, ול-2.5 מיליון שקלים עבור העירייה, במקום משרד החינוך. "אנחנו מקווים שהממשלה תבין את חשיבות הפרויקט, תיקח אחריות ותפתור סוגייה זו לטובת התלמידים וההורים", אמרו בעירייה. יחד עם זאת, העירייה ממשיכה להפעיל את התוכנית, אך ההורים יצטרפו לספוג את מימונה שיעלה 130 שקלים לכל ילד.

רמת גן - סבסוד מלא לפעילות של בית עמנואל

ברמת גן הודיעו כי יספגו את עלות הסבסוד להורים, שעומד על כ-600 אלף שקלים, למרות שהעירייה לא קיבלה מהמדינה תקציב לפעילות זאת. אולם, הסבסוד יהיה רק לתלמידים שרשומים לפעילות ב"בית עמנואל".

ברמת גן, בית הספר של החגים יתקיים למשך חמישה ימים, בין התאריכים 24 עד 30 בדצמבר. ילדים שלוקחים חלק בפעילות השנתית, הן בצהרונים בגני הילדים והן ב"ניצנים פלוס" בבתי הספר, אינם נדרשים לשלם תשלום נוסף עבור הפעילות בחנוכה.

ילדים שאינם רשומים לפעילות של בית עמנואל יוכלו להירשם לפעילות בית הספר של החגים בעלויות הבאות:


ירושלים - תכניות חלופיות ליומיים במהלך החג

בירושלים הודיעו על הקמת תכניות חלופיות כדי להבטיח מסגרת חינוכית עבור הילדים. על פי עיריית ירושלים, התוכנית כוללת הקמת מסגרות ייעודיות לילדים במהלך חופשת החנוכה, בימים ג'-ה', בין התאריכים 12 עד 24 בדצמבר, בין השעות 8:00-13:00, בעלות סמלית ובתמיכת העירייה. הילדים שבמהלך השנה באים ממסגרת ניצנים ימשיכו בה עד לשעה 16:00.

בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי, יופעלו מסגרות בבתי הספר ובגני הילדים, וסכום השתתפות ההורים יעמוד על 80 שקלים בלבד, על מה שכבר שולם במשך השנה עבור שירות זה. גם בחינוך המיוחד, יעמוד סכום השתתפות ההורים על 80 שקלים. ההפרש יסובסד על ידי עיריית ירושלים.

המסגרת תופעל גם עבור הילדים שבשגרה אינם בצהרון ניצנים בבתי הספר ובגני הילדים לכיתות א'-ג', בהשתתפות ההורים בסכום של 170 שקלים, בין השעות 8:00-13:00. עבור גני הילדים, תתאפשר גם פעילות בין השעות 8:00-16:00 בהשתתפות של 300 לכל היום. המסגרות ייפתחו כתלות בכמות הנרשמים בכל מסגרת.

עבור החינוך החרדי, המסגרת תופעל באותם ימים, ג'-ה', בין השעות 08:00-13:00, באופן הבא: בבתי הספר של מעיין החינוך התורני והחינוך העצמאי, תופעל המסגרת בהשתתפות של 135 שקלים. כך גם עבור ילדי החינוך המיוחד. ההפרש יסובסד על ידי עיריית ירושלים.

בנגוע לקייטנות בגני הילדים העירוניים המופעלים על ידי הרשתות - הודעה תישלח בימים הקרובים לאחר קבלת הסכמת הרשתות. ההרשמה בגנים המוזכרים תתבצע דרך מנהל קהילתי ובתי הספר דרך לביא.

אשדוד - סבסוד חלקי של התכנית

באשדוד הודיעו כי קייטנות החגים של ילדי הצהרונים יתקיימו למרות היעדר תקצוב. בעיריית אשדוד, בשיתוף עם סיעת המקומיות והחברה העירונית לתרבות הפנאי, אומרים כי הם פועלים כדי למנוע את ביטול קייטנת החנוכה בשל היעדר תקציבי ממשלה. בתוך כך, הוחלט על קיום הקייטנה בין התאריכים 24-30 בדצמבר בסבסוד העירייה בתוספת של 90 שקלים לכל התקופה לילד. עוד בעירייה הוסיפו כי הסבסוד הוא עבור ילדי הצהרון שנרשמו לחגים, ולכן הגבייה תתבצע באופן אוטומטי.

ראשון לציון - סבסוד לילדים הרשומים לצהרונים

בראשון לציון הודיעו כי בית הספר של החגים יתקיים בסבסוד של העירייה לילדי הצהרונים, שאינם ישלמו כלל על השתתפות בתכנית. בנוסף אליהם, ילדי גן שאינם רשומים לצהרון יישלמו 130 שקלים לכל חמשת הימים, ואילו ילדי בית הספר שאינם רשומים ישלמו 310 שקלים. בנוסף לכך, העירייה מקיימת פעילויות במרכזי הקהילה.

באר שבע - התכנית תופעל בעלות של 180 שקלים

בעיריית באר שבע הודיעו כי יפעילו קייטנות בחנוכה בהשתתפות כספית מצד ההורים בעלות של 180 שקלים. בהודעה שהעבירו נכתב: "לצערנו, ממשלת ישראל לא העבירה את התקציב שעליו התחייבה להפעלת הקייטנות בחנוכה. בחברת 'כיוונים' המפעילה את צהרונים מודעים למצב ולחוסר הוודאות הקיים כיום מול משרדי הממשלה".

בעירייה הוסיפו כי "עם זאת, בניגוד לרשויות אחרות, אשר ביטלו את קייטנות בחופשת חנוכה ומתוך אחריות, עיריית באר שבע וחברת כיוונים, בתיאום עם הנהגת ההורים העירונית, החליטו על הפעלת הקייטנות במתווה של יום ארוך ולמשך חמישה ימים. על מנת לאפשר את פעילותה התקינה והמלאה ללא פגיעה בילדים, נדרשת השתתפות כספית של 180 שקלים מצד ההורים".

רשויות עוטף עזה - משרד החינוך יממן את התכנית

במשרד החינוך הודיעו החודש כי לאור המצב הביטחוני והרצון לחזק את רשויות עוטף עזה, יעביר המשרד תקצוב של עשרה מיליון שקלים לסבסוד בית הספר של החגים. עלות התשלום של ההורים טרם נקבעה והיא ותלויה בתקציב שיאושר בימים הקרובים. הסבסוד יתקיים ברשויות שדרות, המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב, חוף אשקלון ושדות נגב, למשך חמישה ימים.

הרצליה - התכנית לא תסובסד, תתקיים במימון ההורים

עיריית הרצליה הודיעה שלא תסבסד את התכנית, אך זו תמשיך להתקיים במימון ההורים. התכנית, שתימשך חמישה ימים ב-24-26 בדצמבר וב-29-30 בדצמבר, תעלה 130 שקלים לכל עבור הילדים הרשומים בצהרון.

עבור הילדים שאינם רשומים בצהרון, התכנית תפעל במתכונת של חצי יום - משעה 8:00 עד 13:00 בעלות של 280 שקלים או במתכונת של יום שלם - מהשעה 8:00 עד 16:30 בעלות של 450 שקלים.

בעירייה הדגישו כי הרישום לילדים הרשומים לצהרון במהלך השנה כולה מאושר אוטומטית, בעוד הרישום לתלמידים שאינם רשומים לצהרונים הוא על בסיס מקום פנוי. הוא ייסגר ב-8 בדצמבר. כמו כן, בעירייה הדגישו כי ארוחות הבוקר הן באחריות ההורים.

עיריית חיפה - תסובסד התכנית לילדי הצהרונים ותכנית "ניצנים"

בדומה לראשון לציון ולרמת גן, גם עיריית חיפה תפעיל את בית הספר של החגים ותסבסד אותה באופן מלא עבור ילדי הגנים הרשומים לצהרונים, וכן ילדי כיתות א' עד ג' הנמצאים בתכנית "ניצנים". המסגרות יתקיימו במהלך חופשת החנוכה, ב-24-30 בדצמבר בין השעות 7:30-17:00 ו-8:00-16:00 בהתאמה.

עבור תלמידי בתי הספר שאינם רשומים לתכנית, ניתן יהיה להירשם לתכנית החלופית של העירייה בעלות של 280 שקלים, למסגרת שתתקיים בין השעות 08:00 - 13:00. ועבור ילדי הגנים שאינם משתייכים למסגרת הצהרונים, ניתן יהיה להירשם למסגרת שתתקיים בין השעות 7:30-14:00 בעלות של 340 שקלים או בין השעות 7:30-17:00 בעלות של 500 שקלים. בשני המקרים, המסגרות יפתחו בהתאם לכמות הילדים בכל מסגרת.

מודיעין - התכנית תופעל ללא עלות עבור הרשומים בתכנית "ניצנים"

בעיריית מודיעין הודיעו כי ההורים שילדיהם נמצאים בתכנית "ניצנים" לאורך השנה, לא יצטרכו לשלם במהלך החג מעבר למה שכבר שלימו בכל חודש. התכנית תפעל כסדרה, וניתן יהיה להירשם אליה על בסיס מקום פנוי. המחיר לנרשמים עבור הפעילות בחנוכה עומד על 90 שקלים לבתי הספר ו-100 שקלים לגנים.

אשקלון - הורים שאינם רשומים לצהרון יכולים להירשם בתשלום

עיריית אשקלון תקיים את קייטנות החנוכה עבור הילדים הרשומים בצהרון בין התאריכים 24-30 בדצמבר, החל מהשעה 7:30 עד 16:00, ללא תשלום. הורים שילדיהם אינם רשומים לצהרון במהלך ימות השנה, יכולים להירשם בעלות של 100 שקלים בגני הילדים, בבתי הספר לכיתות א'-ג' ובגני החינוך המיוחד, עד השעה 13:00. הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם עד השעה 16:00 ישלמו 320 שקלים בגני הילדים ובגני החינוך המיוחד ו-250 ש'לים בבתי הספר לכיתות א'-ג'.

גבעתיים - סבסוד מלא לילדי הצהרונים בגנים, תוספת תשלום לשאר

גם בגבעתיים יתקיימו צהרונים בעיר לכל אורך חמשת הימים, בסבסוד מלא וללא תוספת עלות עבור ילדי הצהרון. עם זאת, למצטרפים שאינם בצהרון תעלה ההשתתפות 90 שקלים ל"בוקרון" חלקי - עד השעה 14:00. ליום מלא, עד השעה 16:00, תעלה ההשתתפות 150 שקלים.

בנוגע לתלמידי בית ספר, העירייה מפעילה את התכנית הפתוחה לכל הילדים, בעלות של 26 שקלים לילדים הנמצאים בתכנית ניצנים. לילדים שאינם רשומים במשך שנה, תעלה ההשתתפות 56 שקלים עד השעה 13:00 או 90 שקלים עד השעה 16:00.

Themes
ICO