logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Israel

מכה לפייסבוק: מאסטרקארד ואיביי פרשו ממיזם ליברה

מכה לפייסבוק: מאסטרקארד ואיביי פרשו ממיזם ליברה

ביקורת הממשל בארה"ב על המטבע הווירטואלי של הרשת החברתית עשתה את שלה • חברות הענק הצטרפו לפייפאל ועזבו • מנכ"ל ליברה: "יהיו עוד חדשות בקרוב"

החברות Stripe, איביי, מאסטרקארד וויזה הצטרפו ביום שישי לחברת פייפאל ביציאה מפרויקט "ליברה", המטבע הווירטואלי שמובילה פייסבוק. העזיבה באה בעקבות ביקורת הממשל על התוכנית.

מארק צוקרברג ממשיך לגמגם ולהתחמק

בהודעה משותפת נכתב על ידי החברות כי הן מכירות בפוטנציאל של הפרויקט, אבל החליטו למקד את מאמציהן בתחומים אחרים. מחברת Stripe נמסר כי החברה "תומכת בפרויקטים שנועדו להנגיש את המסחר המקוון מסביב לעולם, והחברה עדיין פתוחה לאפשרות לעבוד עם איגוד ליברה בשלב מאוחר יותר". 
בוויזה אמרו כי החברה "תמשיך להעריך את ההחלטה המיטבית, שתיקבע תוך התחשבות בכמה גורמים, כולל היכולת של ההתאגדות לעמוד בכל הדרישות הרגולטוריות. העניין שלנו בליברה נובע מכך שאנחנו מאמינים בבלוקצ'יין, שעם רגולציה מתאימה תוכל להעלות את קרנם של התשלומים המאובטחים ליותר אנשים ומקומות, בעיקר בשווקים צומחים ומתפתחים". 
בכך, למעשה, נושרות החברות המרכזיות מ־28 המייסדים של מערכת ליברה. ככל הנראה, החברות העריכו שהנזק מהשותפות הזו - מכך שיסתבכו עם המחוקקים בארה"ב, החוששים מההשפעה של המטבע הווירטואלי על המטבעות הקיימים, וכיצד יוכלו ראשי הפרויקט להבטיח את ההגנה על הלקוחות - עולה על התועלת הצפויה להן בעתיד מהמיזם. בשלב זה נותרו במיזם רק שתי חברות סליקה, Mercadopago ופיי־יו. התומכות המקוריות אובר וליפט מסרו כי אין שינוי במעורבות שלהן בפרויקט. 
הנטישה של החברות המובילות באה יומיים לפני כינוס מועצת ליברה, שנועד למחר. בשבוע הבא צפוי מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, להתייצב לדיון בוועדת הקונגרס לשירותים פיננסיים ולהשיב על שאלות בנוגע למיזם. 

מנכ"ל ליברה, דיוויד מרקוס, שהיה נשיא פייפאל, צייץ אתמול תגובה בטוויטר והזהיר מפני "קביעת הגורל של ליברה בעקבות העדכון". לדבריו, "אמנם אלו אינן חדשות טובות בטווח הקצר, אבל במידה מסוימת זה משחרר. המתינו לחדשות נוספות בקרוב". 

Themes
ICO