Israel

רוצים להתקדם בעבודה? תתאמנו

כמה קשה אנחנו עובדים כדי לנהל את הקריירה שלנו? אנחנו רוצים להצליח, להתקדם ולהרוויח גם כסף טוב. לשם כך אנחנו עובדים שעות רבות, מבלים מחוץ לבית, ומי שעובד מול המחשב מבלה הרבה זמן על הכיסא.

התופעה הזו, שבה אנחנו לא זזים יותר מדי יש שם - "יושבנות״. תופעה זו הוגדרה כאחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר של המאה ה-21. הישיבה היא הרסנית לבריאותנו וכפועל יוצא ממנה נגרמים כאבי גב, מחלות לב, עומסים על הרקמות השונות בגוף ועד לרמות כולסטרול גבוהות בדם וסרטן.

אז מה עושים? זזים. גם אם אתם בחליפות או עקבים, תקומו, תזוזו תמתחו את השרירים תנערו את הידיים ותעשו סיבוב קל כדי להזרים את הדם. ובנוסף לכך, תשמרו על הפעילות הגופנית השבועית שלכם.

נושא תועלת הפעילות הגופנית לתועלת בעבודה נבדקה במחקרים רבים, שקובעים שלפעילות זו תרומה אדירה לביצועים בעבודה. הספורט גורם לעובדים להיות בריאים יותר (אף אחד לא רוצה לקחת ימי מחלה), לעבוד לאורך זמן, לשפר ביצועים ואף עוזר להם להיות מרוכזים יותר במשימות. במחקרים עולה כי הספורט אף מסייע ליחסי האנוש בארגון. אבל מסע החיים לא פשוט, ואנחנו מוצאים את עצמנו במרדף בלתי פוסק אחרי השלמת המשימות היומיות בבית, בעבודה ואפילו בזוגיות ובמשפחה, מה שגורם לנו לעומס ולרצון לוותר על הפעילות הגופנית. אין אדם שלא רצה לוותר על הספורט אחרי יום קשה בעבודה או בבוקר כשהוא עדיין עייף, אך המושג זמן הוא רק תירוץ, העייפות שאנחנו חשים תתחלף באדרנלין והקושי הוא רק בדקות שלפני האימון.

 איך לשלב בין ספורט לקריירה?

 1. אתרו את השעה שתתאים לכם לבצע אימון מבלי שיפריעו לכם וללא הסחות דעת. אצל אחד זו יכולה להיות הפסקת הצהריים במשרד, אצל השני זה אומר לקום שעה לפני כולם בבוקר ואצל השלישי זה יכול להיות בשעות הערב אחרי שהאורות כבים, אבל זמן יש - זה בטוח.

2. התחייבו לעצמכם ולסביבה - זוהי התחייבות שמשמעותה פגישה ביומן, כזו שמסומנת בכוכב גדול שאי אפשר לבטל או להזיז. זוהי הפגישה שלכם עם עצמכם, ואתם תגלו לראות שהיא כל כך אפקטיבית עד שיהיה לכם קשה לוותר עליה.

3. בחרו אימון שתואם את סדר היום שלכם, כשמנעד האימונים הוא בלתי נגמר. תוכלו למצוא אימונים שאורכם חצי שעה, אבל הם מאוד אפקטיבים כמו HIIT, שבו מבצעים אינטרוולים בעצימות גבוהה.

4. לאלו מכם שלא מסוגלים להתנתק מהטלפון - קחו אותו אתכם לריצה או להליכה מהירה, יכול להיות שתופתעו לגלות שאתם לא פחות פרודוקטיביים בשיחות עבודה גם במהלך ריצה קלה.

5. קחו מאמן או הצטרפו למועדון כושר, אבל רק כאלו שמסמסים לך אם לא הגעת וגם יודעים לשים לך את ״האמת בפנים״. זה בסדר גם אתם יודעים להעמיד במקום את העובדים שלכם כשצריך ואם אתה בעל קריירה אתה בוודאי מבין שהצלחה דורשת רצינות והתמדה.

 אל תשכחו, המרדף הוא אין סופי. אם אתם לא תדעו לקחת רגע לעצמכם ובשביל עצמכם אף אחד לא יעשה זאת.

אתם תרוויחו, המשפחה שלכם תרוויח, ואפילו תיווכחו לדעת שכל מי שמעורב בקריירה שלכם ירוויח מכך. הכניסו ללו"ז את האימון הבא שלכם ותיהנו מכל טיפת זיעה.

Football news:

Hazard will be in the starting line-up of Real Madrid for the first time in the Champions League play-offs
Milan is Interested in Torreira. Arsenal are ready to sell the midfielder
Lineker on bale: People have no idea what's really going on with one of the best players of our time
Lionel Messi: Aduriz will be missed by everyone in La Liga. He's a Bombardier
Shakespeare became an assistant coach at Aston Villa
In England, the stadium can be closed to spectators for racism. Players will be disqualified for 6-12 matches for discrimination
Hans-Dieter flick: I will Understand if Tiago wants to play in the Premier League