logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Israel

שאלות ותשובות על זאיון

בחברה שפעם עבדתי בה הזדמן לנו לעזור לאתרי תוכן להבין "מה גורם לגברים לשתף תוכן באינטרנט". הניתוח דרש זמן רב והתבסס על מיליוני נתונים, כל זה, רק כדי שנוכל לבסס את מה שכל גבר יכול היה להגיד מראש: תנו להם נושא שקשור לכותרות, תציבו (רק) שני צדדים שאפשר להתווכח עליהם, והופס - כפתור ה־Share יעלה עשן.

לכן זה ממש לא מפתיע שזאיון וויליאמסון, הרוקי המסעיר של ניו אורלינס (בחירה ראשונה בדראפט), מעורר הרבה יותר ויכוחים מאשר מספר משחקי האן.בי.אי שהוא הספיק להשתתף בהם - מספר שבזמן כתיבת שורות אלה, בעקבות הופעת הבכורה הסנסציונית ושוברת השיאים שלו בלילה שבין רביעי לחמישי, עומד על אחד בלבד.

האם הוא גארד בגוף של פורוורד? האם הוא פורוורד בגוף של ליינבקר בפוטבול? האם הוא סנטר בגוף של משתתף בתחרויות האיש החזק בעולם? ומה הוא יותר - מהיר או חזק או מעופף? והאם כישרון הכדורסל שלו באמת משהו מיוחד או שהוא בעיקר תופעה אתלטית ופיזית שטרם ראינו כמותה? האומנם, באמת אף פעם לא ראינו כמותה? וכמה זה יכול לעבוד מול "הגברים" המקצוענים של הליגה הטובה בעולם? הלו, כאן זה לא תיכון או חצי עונה באוניברסיטה. 

וכמה זמן זה בכלל יחזיק מעמד? האם הגוף שלו מסוגל להתמודד עם הכוח והמהירות שלו? האם הוא מסוגל גם לקלוע, גםלמסור וגם לעבור את השומר שלו בכדרור? וכמה כל הדברים האלה יחזיקו מעמד כשהאתלטיות כבר לא תהיה מה שהיא כיום? האם זה עוד מקרה סטייל דריק רוז, שהיה אקספלוסיבי מדי עבור הברכיים שלו עצמו? או שזה סוג של לברון ג'יימס - מישהו שהגוף שלו כל כך ייחודי, שעוד יוכיח לכולנו שהוא בכלל מכוכב אחר בעצם?

פפףףףף כמה שאלות, ויש עוד הרבה כאלו. ותשובות? בקושי. אבל בבכורה שלו מול סן אנטוניו ספרס הוא לפחות התחיל לענות על כמה מהן. ועוד איך ענה.


גם פופוביץ' לא ישכח את הרבע האחרון // צילום: אי.פי

האם זה יכול לעבוד מול הגברים המקצוענים של ה־NBA? כן. כמה מ־7 הריבאונדים שקטף ב־18 דקות הגיעו כשהוא פשוט קפץ משומקום מעל שחקנים גבוהים ממנו. באחד המקרים יאקוב פלטל חשב שזה חייב להיות פאול, כי הוא הרגיש שדחפו אותו. וויליאמסון לא דחף. הגוף שלהם פשוט קצת נגע אחד בשני, וזה שלח את האוסטרי לתהות באיזה קיר הוא נכנס.

האם יש לו באמת כישרון כדורסל? האסיסט שלו לחדירה של ברנדון אינגרם היה מתוזמן ומדויק, וכך גם המסירה הארוכה ששיגר במתפרצת שאותה הוא יצר, אחרי ריבאונד שהוריד, ומצאה את ג'וש הארט לליי־אפ משלו.

האם הוא מסוגל לקלוע? ובכן, 4 מ־4 לשלוש תופס כתשובה? נכון, כל הזריקות היו יחסית חופשיות, והוא לא יקבל אותן ככה בהמשך, אבל עם המהירות והמסירה שהוא הוכיח שיש לו, גם לצאת אליו לשלשה יכול להיות לא פחות מסוכן. אגב, ארבע השלשות של זאיון הן בדיוק מספר השלשות שקלעו כל הבחירות הראשונות בדראפט בשלוש השנים הקודמות (סימונס, פולץ, אייטון) בשתי העונות הראשונות. כן, של כולם יחד. ב־18 דקות.

האם לא ראינו כזה דבר אף פעם? זה הכי הרבה נקודות שנקלעו במשחק בכורה על ידי שחקן ששותף פחות מ־20 דקות, וגם אף אחד לפניו לא קלע 4 שלשות בלי החטאה במשחק הראשון שלו בליגה. אז אפשר לסמן וי גם כאן.

זה נגמר בהפסד לספרס הבינוניים, אבל את 17 הנקודות שקלע ב־3 דקות ו־8 שניות ברבע הרביעי, שהחזירו את הפליקנס למשחק, אפילו גרג פופוביץ' - שראה כבר הכל - לא ישכח. אנחנו בטח שלא. 

Themes
ICO