Israel

עשר ערים, 33 מיליון תושבים: סין מרחיבה את הסגר מחשש להתפשטות הווירוס

במקביל להודעת משרד החוץ של סינגפור על שני מקרי הידבקות ראשונים במדינה מנגיף הקורונה, מרחיבה סין את העוצר בכמה ערים ואתרי תיירות. רשויות בשנגחאי הכריזו על סגירתו של פארק השעשועים דיסנילנד החל מסוף השבוע, ותנועת המטוסים לכמה מוקדים מהעיר ווהאן הופסקה גם היא

עשר ערים, 33 מיליון תושבים: סין מרחיבה את הסגר מחשש להתפשטות הווירוס

משרד הבריאות בסינגפור הודיע היום (שישי) כי שני בני אדם נוספים נדבקו בווירוס הקורונה הסיני, יום לאחר שזוהה המקרה הראשון של הנגיף במדינה. המשרד מסר כי הוא ציפה למקרים רבים יותר, בשל תדירות נסיעות האזרחים לסין.

במקביל, הרחיבה סין את ההסגר במדינה מחשש להתפשטות הווירוס, שגבה עד כה 25 קורבנות, ויותר מ-800 הידבקויות ברחבי העולם. היום הודיעה ממשלת שנגחאי כי פארק השעשועים "דיסנילד" ייסגר החל מסוף השבוע, זאת כדי למנוע את הפצת הנגיף באתר המתוייר. כמו כן, סוכנות הידיעות "אינטרפקס" מסרה כי הטיסות מהעיר ווהאן, שבה התפרץ הוירוס לראשונה, אל מוסקבה הופסקה גם היא.

בתוך כך, אתמול הטילה הממשלה הסינית עוצר על חמש ערים נוספות. בבייג'ינג ובהונג קונג בוטלו כמה אירועים ציבוריים גדולים שתוכננו לקראת ראש השנה הסיני. בנוסף, סגרו הרשויות את כל קווי התחבורה הציבורית מווהאן, והופסקה פעילות מטוסים ותחנות רכבת. בהמשך היום הודיעו הערים המרכזיות הסמוכות הואנגנג ואוז'ו על צעדים דומים. מגבלות תחבורה הוצבו גם בערים קטנות יותר כמו צ'יבי וז'יג'יאנג. כמו כן, ווהאן הודיע כי בית חולים ייעודי לטיפול בווירוס כבר נמצא בתהליכי הקמה, והוא עתיד להיפתח בעוד כמה ימים.

עוד בוואלה! NEWS

הווירוס המסתורי מתפשט בסין, עוצר הוטל על העיר ווהאן מרכז סחר עם 8.9 מיליון תושבים, העיר הזו היא חלומו של כל וירוס הווירוס הסיני ממשיך להתפשט: מקרה ראשון התגלה בארה"ב 70 אלף איש לא טועים: טיפול מוכח לכאבי ברכיים וגב תוכן מקודם

העוצר נועד "לגרום לניתוק יעיל של העברת הנגיף, ובכך למנוע את התפשטות המגיפה ולהבטיח את בריאות ובטיחות האזרחים", מסרו כלי תקשורת במדינה, שציטטו את כוח המשימה המיוחד שנועד לטפל בהתפשטות המחלה. שירות הבריאות הלאומי של סין ממליץ לתיירים להימנע מביקור בווהאן, וקרא לתושבים שלא לצאת ממנה, אך ספק אם זה יצליח לעצור את המשך ההיבדקות מהווירוס העובר במגע בין בני אדם.

שלשום התגלה חולה ראשון בנגיף הסיני במדינת וושינגטון שבארצות הברית. זהו המקרה הראשון שדווח בארצות הברית מאז שהופיעה לראשונה המחלה הדומה לדלקת ריאות. החולה, שמצבו יציב, טס לארצות הברית מסין לפני שפקידי הבריאות הפדרליים החלו לבדוק אנשים שחוזרים מסין לשלושה שדות תעופה גדולים במדינה.

גם בערב הסעודית אותר מקרה ראשון של הדבקות בנגיף. אחות הודית שעובדת בבית חולים בדרום המדינה נדבקה בנגיף - כך אמר שר החוץ של הודו. "כמאה אחיות הודיות, שעובדות בבית חולים אל-חיאת בערב הסעודית, נבדקו ואף אחת מהן, מלבד אחות אחת, לא נדבקה בנגיף" השר הוסיף כי "האחות החולה מטופלת בבית החולים הלאומי אאסר והיא מחלימה".

הווירוס התגלה בסוף השנה החולפת, ומקורו ככל הנראה בסחר לא חוקי בחיות בר בשוק בעיר. ברחבי העולם נוקטים צעדי מנע מחשש להפיכת הווירוס למגפה. מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום גהברייסוס הודיע כי בקרוב יחליט האם להכריז על מצב חירום בינלאומי לאור התפרצות הווירוס. אם יחליט שכן, תהיה זו הפעם השישית במהלך העשור האחרון. "אני לוקח את ההחלטה ברצינות", אמר גהברייסוס.

עד כה אין חיסון לנגיף, שיכול להתפשט דרך הנשימה. התסמינים כוללים חום, קשיי נשימה ושיעול, בדומה למחלות נשימה רבות אחרות. מחקרים ראשוניים העלו כי הנגיף הועבר לבני אדם מנחשים, אך היועץ הרפואי הממשלתי, ז'ונג נאנשן, זיהה גיריות וחולדות כמקורות אפשריים. 15 גורמי רפואה נדבקו עד כה.