Turkey

Abbas: Masaya dönmeye hazırız

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Çarşamba günü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşme sırasında Filistinlilerin İsrail ile müzakere masasına geri dönmeye hazır olduklarını belirten Abbas, ABD, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve Rusya’dan oluşan Dörtlü’nün himayesinde gerçekleşmesi önerilen müzakerelerin ‘‘uluslararası meşruiyete’’ dayanmasını istediklerini söyledi.

Abbas Putin’e başta İsrail’in Batı Şeria’yı ilhak planı olmak üzere son siyasi gelişmeler hakkında bilgi vererek, Rusya’nın İsrail’in ilhak planını reddetmesinden ve Filistinlilerin bağımsızlık ve özgürlük haklarına verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Filistinlilerin koronavirüs pandemisinin yayılmasına karşı sarf ettikleri çabalar hakkında Putin’i bilgilendiren Abbas, geçtiğimiz hafta Rusya'da gerçekleştirilen anayasa referandumunun sonuçları için de Rus Devlet Başkanını tebrik etti. 

Putin ise telefon görüşmesinde ülkesinin iki devletli çözüme verdiği desteği bir kez daha hatırlatarak, Dörtlü’nün gözetiminde ve uluslararası kararlar temelinde barış sürecini canlandırmanın önemini vurguladı. Putin ayrıca, Moskova’nın Fetih ile Hamas örgütleri arasındaki ihtilafı sona erdirmek için çalışmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Football news:

Valencia presented three uniforms for the 2020/21 season
Ter Stegen agreed to sign a 5-year contract with Barca
Bale was not included in real's bid for the match with Manchester City in the Champions League
Arsenal have offered Willian a 3-year contract
Aurier agreed to move to Milan. Tottenham want 20 million euros for a defender
Can-Casillas: One of the greatest is leaving the stage. You have always been an example, my friend!
Atletico President: Simeone is great. He constantly brings victories and titles