Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

MÜSİAD Trabzon'dan asgari ücret açıklaması geldi

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Mesut İskenderoğlu asgari ücrette hem insanca yaşam olanağı sağlayan hem de işverenin işyerindeki çarklarının dönmesine olanak veren bir düzeyin belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Kuzeyanadolu.net 'te yer alan habere göre, başkan İskenderoğlu, hem insanca yaşayabilme olanağı sağlayan hem de iş yerindeki çarkların dönmesini engellemeyecek bir düzeyin belirlenmesinin önemine vurgu yaparak, “Konuya iki taraflı bakan bir düşüncemiz var. İşçinin aldığı maaş eğer onu tatmin etmiyorsa o iş yerinde verim de olmaz. MÜSİAD’ın kurumsal olarak konuya bakışı her zaman böyle olmuştur. Biz olabildiğince ekonomik dengeler dahilinde asgari ücretin artmasını menfi bir durum olarak değerlendirmeyiz. Hem işvereni hem de işçiyi kollayacak bir asgari ücret düzeyinin belirlenmesinden tarafız” dedi.

MAKUL BİR ÜCRET DÜZEYİ OLMALI

Trabzon'da fuhuş operasyonu! Onlar da ceza aldı Trabzon'da fuhuş operasyonu! Onlar da ceza aldı

İskenderoğlu, “Makul bir ücret olmalı. Miktar konusunda şu an bir şey söyleyemiyoruz. TÜİK verilerine göre değişiyor. Alınacak asgari ücretin düzeyinden çok işçinin huzurunu merkeze alıyoruz. Bizim üyelerimizin birçoğu asgari ücretin de üzerinde bir oranda ödemeler yapıyor emekçiye, işçiye. Bu zamana kadar açıklanan ücret fazla olmuştur şeklinde bir yaklaşımımız MÜSİAD olarak olmadı” şeklinde konuştu.