Afyonkarasahiar’da trafik kazası meydana geldi. Babası ile cep telefonu almaya giden 11 yaşındaki kız çocuğuna otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan kız, olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Öte yandan olay yerine gelen anneyi polis ve çevredekiler kızının iyi olduğuna zor inandırdı.

Alınan bilgiye göre kaza, Afyonkarahisar’ın Burmalı Mahallesi Milli Birlik Caddesi’nde meydana geldi. 11 yaşındaki Pınar Meydan, babası Yılmaz Meydan ile birlikte cep telefonu almak için evden çıktı. Caddeye geldiklerinde cep telefonu heyecanıyla koşarak yolun karşısına geçmeye çalışan küçük kız, bu sırada 03 UV 219 plakalı hafif ticari aracın çarpması sonucu yola savruldu. Kazayı görenlerin ilk müdahalesinin ardından 11 yaşındaki Pınar Meydan olay yerine gelen ambulansla Afyonkarahisar Devlet Hastanesine kaldırıldı.

POLİS, ANNEYİ ZOR SAKİNLEŞTİRDİ

Kazayı duyan anne Nurten Meydan ise koşarak ve feryat ederek olay yerine geldi. ‘Kızım nerede kızım nerede, doğru söyleyin bir şey oldu mu’ diye sağa sola koşarak sinir krizi geçiren anneyi polis güçlükle sakinleştirdi. Kızının durumunun iyi olduğuna zor ikna olan anne, Pınar’ın babasıyla birlikte cep telefonu almaya gittiğini belirterek, cadden geçen bir dolmuşa binip hastaneye gitti.

Polis ekipleri ise iş yerinin güvenlik kameralarından kaza anının görüntülerini alarak kazaya ilişkin soruşturma başlattı.