Turkey

Apple'dan TikTok'u satın alma iddialarına cevap geldi

Apple, ABD basınında yer alan TikTok'u satın almak için girişimlerde bulunduğu iddiaları hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Apple'dan TikTok'u satın alma iddialarına cevap geldi

Verileri Çin hükümetiyle paylaştığı iddiasıyla ABD tarafından baskı altında bulunan TikTok, ABD'deki operasyonlarını satmak için bir süredir Microsoft ile görüşüyor.

Ancak ABD basınında yer alan bir başka iddia, Apple'ın da Çinli şirketi satın almak için devreye girdiğini söylüyordu.

Axios'tan Dan Primack imzası ile çıkan haber kısa sürede büyük ilgi gördü. Primack, söz konusu haberi biden fazla kaynaktan doğrulattığını söylemişti.

apple

APPLE'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Apple, ABD basınında çıkan ve büyük yankı uyandıran haberleri yalanlayarak, TikTok ile ilgilenmediğini açıkladı. Apple'ın açıklamasından sonra Microsoft'un, Çinli şirketi satın almasına kesin gözüyle bakılıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok'un ABD'deki hakları herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde sosyal medya platformunu 15 Eylül'de ülkede yasaklayacağını açıklamıştı.

Instagram: @eshteknoloji

Football news:

Lewandowski, Neuer and de Bruyne are up for the UEFA best player of the season award
Totti is close to returning to Roma. He could become Vice-President or technical Director
Juve promised to bring other foreigners to the University, where Suarez took an Italian exam with answers. The case will be referred to FIGC
Bartomeu agreed to let Suarez go to Atletico. The transfer can be made today
Sampdoria player-Greta Thunberg from the world of football: discusses climate issues with Ministers, does not like to fly and is friends with Bellerin
Sergi Roberto: I can't imagine Barca without Messi. He will always give everything for this shirt
Barcelona sold Semedu to Wolverhampton for 30 + 10 million euros