Turkey

Bursa'da metrelerce koronavirüs kuyruğu

Koronavirüs salgınının yeniden tırmanışa geçtiği Bursa'da hastanelerde yoğunluk yaşanıyor.

Bursa'da metrelerce koronavirüs kuyruğu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın salgının başından bu yana en kritik dönemi yaşadığını ifade ettiği Bursa'da hastanelerdeki koronavirüs yoğunluğu alarm düzeyine ulaştı.

Bakan Koca, cuma günü Bursa'ya düzenlediği ziyaret sonrasında şehrin salgının başından bu yana en kritik dönemden geçtiğini, pozitif vaka sayısının 3 katına çıktığını söyledi.

KORONAVİRÜS KUYRUĞU GÖRÜNTÜLENDİ

Güney Marmara'nın koronavirüs merkezi kabul edilen Bursa Şehir Hastanesi ile özellikle Yıldırım ile Kestel ve Gürsu ilçelerinin yoğunluğunu kaldıran Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi ile kent merkezindeki Çekirge Devlet Hastanesi'ndeki yoğunluk, tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

Bursa'da metrelerce koronavirüs kuyruğu ViDEO

HASTANELERDE YOĞUNLUK

Şehir merkezindeki Çekirge Devlet Hastanesi ile yıkımı gündemde olan Muradiye'deki Memleket Hastanesi'de koronavirüslü hastalarla doldu.

Çekirge Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde başlayan hasta kuyruğu hastane dışına taştı. Kuyrukta bekleyen hastalar arasındaki sosyal mesafeye bazı hastanelerde dikkat edilirken, bazılarında hastaların iç içe olan görüntüleri dikkat çekti.

Bursa da metrelerce koronavirüs kuyruğu #1

KORONAVİRÜSLÜ HASTANALAR İÇİN AYRILAN BÖLÜMLER

Hastanenin 4 ve 6. katlarındaki kardiyoloji ve kalp damar servisleri ile yoğun bakım servislerine koronavirüslü hastalar yatırılırken, kalp hastanesinin acil servisi de uzun süredir koronavirüs acil servisi olarak hizmet veriyor.

Hastanede kalp hastaları için ayrılan yatak sayısının 35'in altına düştüğü öğrenildi.

Bursa da metrelerce koronavirüs kuyruğu #2

Bursa da metrelerce koronavirüs kuyruğu #3

Football news:

Maradona's lawyer: the Ambulance drove for half an hour. For 12 hours, my friend was left without medical supervision. Criminal idiocy
Gennady Orlov: I Don't agree that Messi is more talented than Maradona. Leo did not become the leader of Argentina
Wilshire about the lack of Ozil in the application of Arsenal: I'm surprised. He can play for any club in the Premier League
What to read about Maradona: how the Church named after Diego appeared, why he admired an unknown football player, how he got involved with drugs
God is dead. Sports media of the world mourn Maradona
Mourinho about Klopp's words about dissatisfaction with the Premier League calendar: He came in 2015, I-in 2004. Nothing changes
Chelsea want to activate the option to extend their contract with Silva. The club is happy with the defender