Turkey

Büyükşehir Trabzon'u güzelleştiriyor

 
Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, şehir genelindeki çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Trabzon’u daha güzel bir görüntüye kavuşturmak adına, çalışmalarına hız veren Büyükşehir ekipleri, Tonya, Şalpazarı, Çarşıbaşı, Beşikdüzü, Arsin ilçesi ile Uzungöl’de çim ekimi, çim biçme ve ağaç budama çalışmalarını yürütüyor. Ekipler ayrıca ilçelerde yol kenarı ve kaldırımlarda ot temizliği yapıyor. Ganita sahil yürüyüş yolunun zarar gören kauçuk zeminleri yeniden döşenerek bakım onarımı gerçekleştiriliyor. Akçaabat/Akçakale piknik alanında tuvalet montajı tamamlanırken, Oyuncakistan’da ise çeşme montajı yapıldı. Ayrıca parklardaki süs havuzlarının bakımları yapılıyor. Pazarkapı Mahallesi’ndeki akıllı kavşakta, Çömlekçi liman önü yeşil alanlarda ve Atapark’ta çiçek dikimi ile çimlendirme çalışmaları ise devam ediyor.

  TARİHİ SİLÜETLER ORTAYA ÇIKARILACAK


Ekipler ayrıca köprü, çeşme vb. tarihi mekanları istilacı bitkilerden temizliyor. Tarihi Değirmendere ve Tabakhane köprüleri ile Ortahisar/İçkale sur içi ve Kızlar Manastırı’nda istilacı bitkilerin temizliği yapılıyor. Bu çalışmalara bir program dahilinde sürekli olarak devam edileceği ve tarihi mekanların silüetlerinin ortaya çıkarılacağı belirtildi.

  ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK


Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Büyükşehir Belediyesi olarak peyzaj ve yeşil alan çalışmalarımızı şehir genelinde büyük bir titizlikle sürdürmekteyiz. Ayrıca parklarımızda çim-çiçeklik alanlar ve havuzların bakımı ile birlikte çeşme vb. sosyal donatı montajı işlemlerini yürütüyoruz. Trabzon’umuzu her geçen gün daha da güzelleştirmek ve vatandaşımızın göz zevkine hitap etmek adına periyodik olarak çiçek dikim işlemi gerçekleştiriyoruz. Dikim işlemlerimiz her mevsim dikilebilen saksılı bitkilerle yıl boyunca sürecektir. Hemşehrilerimizi ve şehrimize gelen ziyaretçilerimizi daha estetik bir Trabzon’la buluşturmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.


Football news:

Guardiola on city: Working with these players at this club is a joy. The team is in a great mood
Mourinho wants to sign Lingard for Tottenham
Liverpool are not going to sell Oxlade-Chamberlain. Klopp is counting on him
Allegri was a special guest of the Italian dance show
Tottenham players are surprised that Mourinho did not include alli in the squad for the second match in a row. Dele upset
Rummenigge about Alaba: we Want to keep it in Bavaria after 2021. I hope we can find a solution
Gareth bale: Mourinho played a huge role in my return. This is the perfect coach for Tottenham