Turkey

CHP Berberoğlu için Şentop’la görüşecek

CHP’nin dün video konferansla yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısından sonra gündemi değerlendiren Öztrak, şunları söyledi:

ŞENTOP’LA TOPLANTI

“AYM, oybirliğiyle aldığı kararla arkadaşımız Enis Berberoğlu’nun seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkının ihlal edildiğine hükmetmiştir. Buna ne sebep olmuştur; milletvekilimizin dokunulmazlığını görmezden gelerek hukuksuz biçimde sürdürülen yargı sürecinin sonunda verilen hukuksuz karar ve bu kararın TBMM Genel Kurulu’nda AYM’ye yapılan müracaatın sonucu beklenmeden okutulmasıdır. Bu, yürütmenin yasama üzerinde kurduğu vesayetin göstergesidir. Şimdi Sayın Şentop’a düşen bir görev vardır. Acilen milli iradeye sahip çıkmak, milletvekilimizin TBMM’ye dönmesini sağlamak. Bunu yapmazsa TBMM’yi sarayın emrine sokan bir TBMM Başkanı olarak tarihteki yerini alacaktır. Önerilerimizi kendisine vermek amacıyla toplantı talep ettik. Üç arkadaşımız kendisine gidecekler. Beklentimiz milletvekilimizin milletvekilliğinin bir an önce iade edilmesi suretiyle bu milli irade gaspının önüne geçilmesidir.

AYM BAŞKANI’NA GÖZDAĞI

İçişleri Bakanı AYM kararını beğenmedi, AYM Başkanı’na kendince gözdağı verdi. Ya bu ne cüret. Sokaklar bisikletle gezilemeyecek kadar güvensiz ise bu kimin suçu? Başta güvenliği sağlamakla görevli İçişleri Bakanı’nın suçu. Ne zamandan beri atanmış bakanlar AYM Başkanını tehdit etmeye başladılar?”

Football news:

Laporte was supported by van Dyck: Sorry, bro. No joy, even though we are rivals
Lautaro Martinez: Messi is the best in the world. He is always one step ahead of the rest
The Atletico stadium was painted pink as part of the campaign to fight breast cancer
Frank Lampard: nothing comes easy in the Champions League. This is a great platform to learn new things
Ronaldo was not included in the Juve bid for the match against Dynamo Kyiv
Bruno on the role of captain: I didn't expect it. Tomorrow it's not about me, it's about the team. Everyone should be a leader
Ronaldo, Muller, van Basten, Bergkamp and Cruyff are among the nominees for the best centre forward in history (France Football)