logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Turkey

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Fırat'ın doğusuna operasyona karşı çıktı

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

'nin 'nin kuzeyindeki tehdide ilişkin operasyon yapmaya hazırlanıyor olması, 'li Tanrıkulu'nda rahatsızlığa neden oldu. Tanrıkulu, 'nın operasyonuna yine karşı çıktı.

'nin kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik operasyon konusunda ile Amerika arasında görüşmeler sürüyor. Başkan , terör örgütü 'nin bölgeden kazınması için operasyon konusunda oldukça kararlı.

Hazırlıklar devam ederken İstanbul Milletvekili , 'nın operasyonuna yine karşı çıktı.

BAKIN TERÖRİSTLER NEDEN SİLAHLANMIŞ

Bölgedeki YPG'li teröristler hakkında, "Suriye'de Kürtler kendilerini korumak için silahlanmak zorunda kaldı." diyen Tanrıkulu, operasyonun çözüm getirmeyeceğini, durumu daha da kötüye götüreceğini savundu.

"BİZİM SAVAŞIMIZ OLAMAZ..."

Tanrıkulu, "Bizim Suriye'deki Kürtlerle bir savaşımız olamaz, oradaki demografik yapıyı değiştirecek bir yapının içinde olmamız yanlış olur. Bu hatadan dönülmesi lazım." ifadelerini kullandı.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO