Turkey

Counter Strike üçüncü kez rekor kırdı

Valve'ın 8 yıl önce çıkardığı FPS oyunu Counter Strike: Global Offensive, sene başından bu yana eş zamanlı oyuncu rekorunu defalarca kez yeniledi. Mart ayında şubat ayının rekorunu kıran oyun, nisanda da 1,2 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşmayı başardı.

WebTekno'nun haberine göre, FPS (Birinci Şahıs Nişancı) oyunu denince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan Counter Strike: Global Offensive (CS: GO), bir önceki eş zamanlı oyuncu rekorunu geride bırakmayı başardı. Oyun, bir milyondan fazla oyuncuya eş zamanlı olarak ev sahipliği yaptı.

Steam Charts sayfasındaki verilere göre Counter Strike: Global Offensive, 4 Nisan Cumartesi günü 1 milyon 228 bin 875 anlık oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Bu, aynı zamanda 2012 yılında çıkan oyunun tüm zamanlardaki rekoru anlamına da geliyor. Ayrıca son 30 gün içerisinde oyunun ortalama oyuncu sayısı 719 bine ulaştı.

Oyunun yeni rekorunun aslında ne kadar büyük olduğunu göstermek için bir önceki rekordan bahsetmek faydalı olabilir. Oyunun bu senenin başlarındaki rekorundan önceki rekoru, Nisan 2016'da 850 bin 485 oyuncuyla gerçekleşmişti. Oyun, o tarihten sonra aylık olarak 500 bin ila 750 bin oyuncu arasında gidip geldi.

Geçtiğimiz senenin ağustos ayından itibaren oyunun eş zamanlı oyuncu sayısı sürekli olarak yükseldi ve en nihayetinde oyun Şubat 2020'de, 2016 yılındaki rekorunu kırarak 916 bin 996 oyuncuya ulaşmayı başardı. Mart 2020'de de eş zamanlı oyuncu sayısındaki yükseliş trendini devam ettiren Counter Strike: Global Offensive, bu sefer 1 milyon 145 bin 972 oyuncuya ulaşmıştı.

CS: GO'nun eş zamanlı 1 milyon oyuncuya bu senenin başlarında ulaşmasını, dünya genelinde etkisini gösteren ve insanları eve kapatan yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınının sebep olduğu düşünülüyor.

Football news:

Coutinho's agent: Philippe has a desire to return to the Premier League, but there have also been conversations with Bayern about next season
Bayern President on Sanaa: he plays in Nike cleats. If he goes to us, he will learn about the advantages of adidas
Ighalo's agent confirmed that Manchester United are close to extending the player's loan until January
Celtic can sign Claudio Bravo, foster or Joe HART
Harry Kane: Tottenham must win 7-8 games to qualify for the Champions League
Jankauskas on Mourinho: Smart, witty and strong. First of all, the spirit
Balotelli wants Brescia to return him to the team or pay compensation. In the summer, the player will change clubs