Turkey

Darp iddiasında flaş ayrıntı! 6 kez kapatılmış!

Ukraynalı ünlü model Daria Kyryliuk'un, İzmir Çeşme'de bulunan bir beach clupta, güvenlik güçlerince darp edildiğine ilişkin paylaştığı görüntünün ve mekanın 15 gün süreyle kapatılmasının ardından bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Habertürk Yazarı Esin Övet, aynı mekanın, Türkiye'nin sokağa çıkamadığı pandemi nedeniyle kısıtlamaların uygulandığı dönemde 6 kez, bu kurala uymadığı için ceza aldığını yazdı

Daria Kyryliuk

Dünyaca ünlü 23 yaşındaki Ukraynalı model Daria Kyryliuk'un, İzmir'in Çeşme ilçesindeki Momo Beach'te, 31 Temmuz Cuma gecesi güvenlik güçlerince darp edildiğini, sosyal medyada paylaşması büyük yankı uyandırdı. Olayın basına yansımasının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, olayı kınayıp, ""Cuma gecesi Çeşme'de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz" açıklamasında bulundu.

İŞLETME İDDİALARI REDDETTİ

Alaçatı'daki The Beach of Momo adına açıklama yapan işletme sahipleri ise olayın kendileriyle hiçbir ilgisinin olmadığını, gerçekdışı olduğunu belirterek iddiaları reddetti. Ünlü mankenin, sevgilisi tarafından darp edildiğini ileri sürdü ve olaya ilişkin kamera kayıtlarını basınla paylaştı.

15 GÜN SÜREYLE KAPATILDI

Ancak dün gece saldırıda bulunulduğu ileri sürülen mekan, İzmir Valiliği Çeşme Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla 15 gün süreyle kapatıldı.

KISITLAMAYA 6 KEZ UYMAMIŞ

Habertürk yazarı Esin Övet, bu gelişmelerin ardından çok önemli bir ayrıntıyı bugünkü köşesine taşıdı. Övet, bu işletmenin Türkiye'nin onlarca kentinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken 6 kez kısıtlamaya uymadığı için ceza aldığını yazıya döktü. İşte Övet'in o yazısından çarpıcı bölümler...

ESİN ÖVET yazdı...

"VE BU OLAYDAN 15 GÜN SONRA MOMO KAPATILDI"

Daria Kyryliuk'un isyanı sonrası yetkililer harekete geçti elbet. Çünkü bu normal bir durum değil. Ne olursa olsun bir kadın "Ben şiddete uğradım" diye isyan edip bir yer işaret ediyor. Ve şiddet görüntüsünü paylaşıyor. Bakan Mehmet Nuri Ersoy, "Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz" dedi.

"DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ?"

Ve Momo Beach'in aralarında bulunduğu altı mekan sosyal mesafe kurallarına uymadıkları için kapatıldı. Momo altı kez sosyal mesafe kuralına uymadığı için ceza almış. Düşünebiliyor musunuz? Altı kez.

"GÜNLERCE EVE KAPANDIK"

Ne korkunç. En başta vahimlik burada aslında. Düşünün 15 Mart'tan bu yana Covid-19 illeti ile mücadele veriyoruz. Günlerce eve kapandık. Sokağa çıkamadık. Çok kişi çalışamadı. Ki önümüzdeki günlerde yine kapanacağız belki. Bilmiyoruz."

Football news:

Liverpool will buy Jota for 41 million pounds. Wolverhampton will pay up to 13.5 million for Hoover
8 is Bavaria's favorite number. Now she beat Schalke: Gnabry scored a hat-trick, Sane scored 1+2, Lewandowski came up with an assist by rabona
Liverpool agreed a 5-year contract with Jota. The transfer amount could be 43 million euros
I left everything and went to the other side of the world for my favorite team. The heartwarming story of a Norwegian fan in love with Santos
Lewandowski scored in the 1st round of the Bundesliga in 7 seasons and repeated the championship record
Gnabry scored a hat-trick against Schalke
Lewandowski scored for Schalke in their 10th Bundesliga game in a row. This is a League record