logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Turkey

Devlet Bahçeli'den Kastamonu'da 15 Temmuz mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kastamonu'da açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz mesajı veren Devlet Bahçeli, "TSK içine yuvalanan terörist kadro millete silah doğrulttu ve ülkeyi kana buladı. Amaç Türkiye'yi içten yıkmaktı." şeklinde konuştu.

Devlet Bahçeli, "15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti'ne zehirli bir hançer saplandı ancak milli irade ayaklandı. Türk milleti 7'den 70'e ayaklandı. İhanet imanı geçemedi. 1 dolarlık ederi olanlar Türk milleti karşısında ezilmekten kurtulamadılar." şeklinde konuştu.

"CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ'NE SAHİP ÇIKILMALI"

Terör örgütleri ve muhalefeti hedef alan Bahçeli, "15 Temmuz'da bize acımadılar, biz de onlara adalet çerçevesi içinde acımayacağız. Bu karanlık dönem bitirilmelidir. 15 Temmuz milli bekayı imha teşebbüsüdür. Elbette maruz kaldığımız tehlikeler bitmemiştir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne sahip çıkılmalıdır. 7 Ağustos Yeni Kapı ruhu devam ettirilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin istikrarlı, iradeli, seri, eş güdüm halinde alacağı kararlar hayati önemdedir. Cumhur Başkanlığı Hükümet Sistemi çözümdür. Eski sistemden medet umanların PKK'ya diyet borçları vardır, FETÖ ile ilişkileri vardır. CHP Genel Başkanı'nın bir yanda ABD sistemi başkanlık isteyip bir yandan da parlamenter sistemi istemesi kurnazlıktır." dedi.

Bahçeli, "CHP, İP, HDP, FETÖ ve PKK, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni bitiremeyecek. Bu sistemin güçlendirilmesi için gereken her şey yapılmalıdır. Yeni hükümet sistemini tartışmaya açmak Türkiye'nin elini zayıflatacaktır. Türkiye'nin güçlenmesi konusunda atılan her adıma destek vereceğiz. Bizler birlikte güçlü Türkiye'yiz" ifadelerini kullandı.

Kastamonu Belediyesi'nde millet için çalışılcağını ifade eden MHP lideri Devlet Bahçeli, "Bizim ortaya çıkmasından korkacak bir açığımız yoktur. Çiğ süt içmediğimiz için karnımızda ağrı da yoktur. MHP'li belediyeler tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacaktır." şeklinde konuştu.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO