Turkey

Diyanet İşleri Başkanlığı ek ders ücretlerine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerine ilişkin Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerine ilişkin Karara geçici bir madde eklendi.

Buna göre, 7. Maddenin 2. Fıkrasının (b) bendi kapsamında görev yapmakta olanlar, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle kurslara ara verilen günlerde üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılacak.

Bu kapsamda ödeme yapılanlar, bir aylık ders görevlerini geçmemek üzere kurslara ara verilen günlerde üzerlerinde bulunan ek ders görevleri kadar kendilerine daha sonraki günlerde ek ders görevi verilmesi halinde bu görevleri ayrıca ücret ödenmeksizin yerine getirmekle yükümlü olacak.

(Muhammet Mücahit Dereli - Mehmet Kalay /İHA)

Football news:

Dennis Bergkamp: Henri killed the intrigue in matches. He is the best player in this role that I have ever seen
President of Las Palmas: Our stadium will be the only one in the top Championships with fans in the stands from June 13
Vitinho, Gabigol and other Flamengo players spoke out about the death of George Floyd: black Lives matter
PSG were in contact with desta's entourage. The Ajax defender is Interested in Barcelona and Bayern
The Werner scored his 25th goal in the Bundesliga. Only Lewandowski and Immobile have scored more in the top 5 European leagues
The goalkeeper of Leipzig Gulacsi made an assist in the match against Cologne
I didn't have many friends because of my hair. Inspiring stories of Shelvey, Collina and other athletes who lost their hair due to illness