Turkey

Ekrem’li İBB’de yönetici kıyımı

"16 milyonla kucaklaşacağız" diyen Ekrem İmamoğlu, bir ayda İBB'de yönetici bırakmadı.

Ekrem’li İBB’de yönetici kıyımı

Seçimden önce herkese gülücük atan CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir ayda belediyede yönetici bırakmadı... İmamoğlu, iştiraklerin yöneticilerinin istifasına ilişkin “Bugün aldığım bilgiler ışığında yüzde 90’a yakın yönetim kurulu başkanı ve vekilleri istifa etti. Genel müdürleri de görevlerinden aldılar” dedi. İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez-Barba’nın kendisini ziyaretinden sonra soruları cevaplayan İmamoğlu, “Artık önümüzdeki süreç en azından kısmen açılmış oldu. Biz bununla ilgili yetkimizi kullanarak görevlendirmelere başlayacağız. Bu şirketlerle ilgili yönetim atamaları ve daha sonra da karar verdiğimiz arkadaşlarımla yeni yönetim kurullarını oluşturacağız” diye konuştu.

30 genel müdür istifa etti

Bu arada, İBB’nin 30 iştirakinin genel müdürleri, kendi istekleriyle şirket yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiklerini belirtti. Genel müdürlerin sosyal medya hesaplarından yaptıkları ortak açıklamada, “Mevcut yönetimin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet adına tüm bilgi ve birikimlerimizi paylaşabileceğimizi özellikle belirtmek isteriz” denildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol
www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

Football news:

Inter want to extend Sanchez's lease and are willing to pay extra for him to Manchester United if the clubs play in the Europa League final
Don't talk behind our backs, go out on the field and fight with us. Pep's possible appeal to Jose, Klopp and the world
Robertson Pro 1:2 with Arsenal: the Result is disappointing. But next week, the 30-year wait will end!
Bruno Fernandes: Ronaldo is the most technical player I have seen
Solskjaer on Chelsea: They have 48 hours more rest before the Cup semi-final. It's not fair
Bayer wants about 100 million euros for Havertz. He will not be released until the end of the Europa League draw
Manchester City presented their home form for the 2020/21 season. It has a white pattern