Turkey

Fuhuş zanlılarına rekor tutuklama

Polisinin aylarca süren teknik takibi sonucunda Mersin ve Adıyaman'da belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyon ile ilgili mahkemeye çıkartılan zanlılara rekor tutuklama çıktı.

Ahlak polisinin ‘çanta’ ismi verilen fuhuş operasyonunda 26 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 24 kişi gözaltına alınırken 2 kişi hakkında arama kararı çıkarıldı.

Polis 158 kişinin ise ifadesine başvurdu. Şüphelilerin bazılarının sıkıntı olmaması için resmi ve imam nikahı kıydıkları belirlendi. Şüphelilerin bazılarının resmi nikah, bazılarının ise imam nikahı kıydıkları öğrenildi.

KADINLARA ‘ÇANTA’ DİYORLARMIŞ

Aralarında şifre olarak “çanta” kelimesini kullanan şüphelilerin mağdurları pazarlarken “çantayı bıraktım, çantayı aldım” şeklinde gibi haberleştikleri tespit edildi.

18 KİŞİ TUTUKLANDI

Sabah 08.00'de mahkemeye çıkartılan 19 zanlı ile ilgili işlemler 21.00'e kadar devam etti. Mahkemeye çıkartılan 19 zanlıdan biri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 8'i kadın 18 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Football news:

Atalanta is demanding 15 million euros for Gomez. Sevilla want to reduce the price
Liverpool's priority is van Dijk's new contract, not Salah's. The defender will have the biggest salary in the club
Willian Jose moved to Wolverhampton from Sociedad on loan with the right to buy
Perez demands that Hakimi return to Real Madrid if Inter do not guarantee the transfer fee
Lampard on Havertz: De Bruyne and Salah were the same age when they came to Chelsea. They went away, came back and became legends of the Premier League
Ronald Araujo: Barcelona will fight to win La Liga. We know the results will come
Klopp on transfers: The central defender would not have won us the match against Burnley. I won't cry like a 5-year-old if I don't get what I want