Turkey

Hıncal Uluç: Ahmet Hakan'a o koltuk tatlı mı geldi bilemem, sırtını bir yerlere dayamak istedi

Sabah yazarı Hıncal Uluç, bugün kaleme aldığı yazısında Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a eleştirilerde bulundu. Hakan'ın genel yayın yönetmeni olduğu zaman çok iyi işler yaptığını söyleyen Uluç, "Sonra Ahmet Hakan'a o koltuk tatlı mı geldi, kalmasını sağlama almak mı istedi bilemem, sırtını bir yerlere dayamak istedi. Hürriyet'i elime alır almaz okuduğum, satırları bana keyif veren Ahmet Hakan gitmiş, yazmak istediğini özgürce yazan değil, 'Bunu, böyle yazmam gerek' diye zorlama satırlar kaleme alan bir Ahmet Hakan gelmişti sanki.. Sevgili dostum için üzülmekten başka şey elimden gelmedi" dedi.

Genel yayın yönetmenliğini kutlamak için sözleştiklerini ancak Hakan'ın kendisini eleştiren yazıları nedeniyle küstüğünü söyleyen Uluç, "Ama onu uyarmak için yazdığım bir iki minicik dokundurmaya bile tahammül edememiş olmalı ki, küstü. Aramaz oldu. O yemek de öyle kaldı. İşi eleştirmek olan bir gazetecinin, kendisine hem de yakın dosttan gelen bir siteme dahi küsmesini anlayın artık" diye yazdı.

Öte yandan Uluç, Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu'nun izne çıkarıldığını belirterek, "Ne izinse artık, bir yıla yaklaşıyor.. Yazısı da yok, açıklaması da.. Cengiz'i gizli kapaklı kovdular mı, yoksa tazminatı yüksek de bu ne izni ise artık bilemem, durmadan uzatıyorlar mı?. Durum.. Ne kovuyorlar, ne yazdırıyorlar. Yahu Cengiz, benim gibi kırk yılda bir siyasete dokunan bir "Yaşam" yazarı.. Kime, niye batar ki?. Kıskançlık olmasın sakın?" sözlerini kaydetti.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Football news:

Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard
Favre Pro 1:2 with Cologne: They were sitting in defence and Borussia were in too much of a hurry. There were few chances
Real Madrid conceded after a mistake by Courtois on a pass. Forward Alaves scored in an empty net