Turkey

İHH, Suriyeli siviller için 8 bin 234 hisse kurban kesti

'Kurban Rahmettir' sloganıyla başlattığı bayram çalışmalarını tamamlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye ve 52 ülkede kestiği 82 bin 411 hisse kurbanın, 8 bin 234'ünü Suriyeli siviller için kesip etlerini savaş mağduru ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. İHH'ya bağışlanan kurbanlardan Suriye'de İdlib, Afrin, El Bab, Cerablus ve Azez'de yaşayan 400 bin Suriyeli istifade etti.

'BAYRAM, TEBESSÜME VESİLE OLDU'

Savaşın içinde 10'uncu Kurban Bayramı'nı geçiren Suriye halkının bayrama büyük bir heyecanla girdiğini belirten İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, "Suriye halkı, 10 yılı aşkın bir süredir iç savaşla boğuşuyor. Savaşın gölgesinde yaşam mücadelesi veren siviller artık çok yoruldu. Kurban bayramının gelmesiyle uzun bir aradan sonra insanların yüzlerinde tebessümü görüyoruz" dedi.

Olayların başladığı ilk günden bu yana Suriye'de yardım çalışmalarına devam ettiklerini belirten Tahiroğlu, her yıl olduğu gibi bu bayramda da Suriyeli savaş mağdurlarını yalnız bırakmadıklarını sözlerine ekledi. Tahiroğlu ayrıca kurbanlık kesimi ve et dağıtımının koronavirüs salgını tedbirlerine uyarak gerçekleştiğini söyledi.

Football news:

It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch
Torres on Chelsea: I Thought I could remain a top player, but I was unstable. Although there were enough successes
Neville on the broken penalty against Manchester United: an Absolute disgrace