Turkey

İran'da her dört dakikada bir corona virüs ölümü meydana geliyor

İranlı sağlık yetkileri, yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle, ülkede her dört dakikada bir ölüm gerçekleştiğini açıkladı. Bu kapsamda, başkent Tahran ve ülke genelinde uygulanan corona virüs kısıtlamalarının süresi uzatıldı.

İran'da Ulusal Corona Virüs Göre Gücü Başkanı Alireza Zali, devlet televiyonuna yaptığı açıklamada, ülkede corona virüs pandemisi nedeniyle yaşanlara dair bir açıklama yaptı. 

HASTANELERİN KAPASİTESİ DOLDU

Zali, "Bazı hastanelerde yatak kapasitesi tamamen doldu ve yeni hasta alamıyorlar. Doktorlarımız ve hemşirelerimiz yorgun. Herkesi sosyal mesafe ve hijyen kurallarına saygı göstermesi konusunda uyarıyorum" ifadelerini kullandı.

HER DÖRT DAKİKADA BİR YENİ ÖLÜM

Pandeminin Orta Doğu'da en sert vurduğu İran'da son 24 saatte 337 ölüm ve 5 bin 960 yeni vaka açıklandı. Devlet televizyonu her dört dakikada bir yeni ölüm gerçekleştiğini bildirdi.

Yetkililerin halkın sosyal mesafe kurallarına uymamasından yakındığı İran'da, geçen hafta Sağlık Bakanı Yardımcısı Iraj Harirchi, tedbirlere uyulmadığı takdirde ülkedeki günlük ölü sayısının 600'ü aşabileceğini söyledi.

KISITLAMA KARARLARININ SÜRESİ UZATILDI

Bununla birlikte, daha önce bugün sonlanacağı bildirilen ve ülkede okul, cami, restoran ve diğer kamu kuruluşlarının kapatılmasını içeren kısıtlama tedbirlerinin 20 Kasım'a kadar uzatıldığı belirtildi. Devlet televizyonu, İran'ın 31 vilayetinden 21'inde durumun alarm verici olduğunu aktardı. 

Öte yandan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, İran'da toplam ölü sayısının 32 bin 953'e, tespit edilen vaka sayısının ise  574 bin 856'ya çıktığını ifade etti.

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona