Turkey

İşitme cihazı çalınan Yusuf sessizliğe mahkum oldu

Adana’da arkadaşlarıyla birlikte oyun oynadığı sırada yaşanan kavgada işitme cihazı çalınan 15 yaşındaki Yusuf Çelik, 3 aydır sessizliğe mahkum oldu. Anne Hatice Çelik, “Yavrumun hayatını çalan kişi o cihazı lütfen getirsin. Cihazın değeri 30 bin TL ve alma gücümüz yok. Yavrum şu an çok kötü durumda” dedi.

Adana'nın Yüreğir ilçesi Akıncılar Mahallesi'nde oturan Yusuf Çelik'e 1,5 yaşında iken her iki kulağındaki yüzde 90 işitme kaybı nedeniyle işitme cihazı takıldı. Yusuf Çelik, 3 ay önce arkadaşlarıyla parkta buluştu. Bir süre sonra parka gelen başka gurup ile Yusuf'un arkadaşları arasında kavga çıktı ve gencin işitme cihazı çalındı.

BULUNAMADI

Ağlayarak eve gelen çocuk, durumu annesi Hatice Çelik'e anlattı. Yapılan tüm aramalara rağmen işitme cihazı bulunamadı Oğlunun 3 aydır duymadığını anlatan anne, "Oğlum 1,5 yaşında ameliyat oldu ve devlet bize bu cihazı verdi. Olay günü oğlum parka gitmiş ve orada arkadaşları arasında kavga çıkmış. Bir çocuk cihazını çalmış gitmiş. Eve ağlayarak geldi durumu anlattı. Karakola gittik ama bulunamadı" diye konuştu.

ALMA GÜCÜMÜZ YOK

İşitme cihazının değerinin 30 bin lira olduğunu ifade eden gözü yaşlı anne, "Cihazı alma gücümüz yok. Oğlum işitme engelliler okuluna gidiyordu şuanda ona da gitmiyor. Cihaz işlerine yaramaz ama o benim oğlumun hayatıydı. Çalan kişi insanlık namına cihazı getirsin. Oğlum 3 aydır çok kötü durumda. Hayata küstü. Çok korkuyorum kendine bir şey yapacak diye." şeklinde konuştu.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude