Turkey

İstanbul'da kara, deniz ve havadan 'yeni normal' denetimleri

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın talimatıyla İstanbul genelinde Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kara, deniz ve havadan 'yeni normal' denetimleri yapılıyor. Kontrollü sosyal hayat için, toplu ulaşım araçları, halka açık mekan ve işletmelerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlar hakkında yasal işlem yapılıyor.

İstanbul genelinde Jandarma ve Emniyet Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde; 887 otobüs ve bin 632 minibüs aracı denetlenerek, kural ihlali yapan 149 araca işlem yapıldı.

Denizde de denetimler yapılıyor

Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından 'mavi vatan' denizde yapılan denetimlerde ise 5 teknede 16 yolcu ve 1 tekne kaptanına cezai işlem uygulandı, 2 tekne seferden alıkondu, 4 tekne hakkında idari işlem yapıldı.

Football news:

Raheem sterling: Looking for tickets to Lisbon. From the 10th to the 24th. Retweet if you can help
Pep Guardiola: Gabriel is the best player of matches with Real Madrid
Three heroes of Lyon in the match with Juve – among them the defender, whom the fans drove in the fall
Manchester City and Lyon will meet in the 1/4 final of the Champions League on August 15 at Jose Alvalade
Photo of Pep and Zizou – just a gift for Showsport users
Ronaldo was eliminated so early from the Champions League for the first time in 10 years, although he tried very hard – in the playoffs for Juve, only he scores
Rudi Garcia: to Pass Juventus is a feat. The most pleasant defeat in my career