Turkey

İtalya ve Hollanda, Türk su ürünlerini sevdi

Türkiye, yılın ocak-eylül döneminde 85 ülkeye 140 bin 749 ton su ürünleri ihraç ederek toplamda 726 milyon 143 bin 527 dolar gelir sağladı.

İtalya ve Hollanda, Türk su ürünlerini sevdi

Türkiye'nin Ocak-Eylül 2020'de su ürünleri ihraç ettiği 85 ülke içinde miktarda İtalya, elde edilen gelirde ise Hollanda ilk sıraya oturdu.

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) verilerine göre, Türkiye, bu yılın 9 ayında 85 ülkeye 140 bin 749 ton su ürünleri ihraç ederek 726 milyon 143 bin 527 dolar gelir sağladı.

MİKTAR OLARAK SU ÜRÜNLERİ İHRACATINDA İTALYA ÖNDE

Bu dönemde Hollanda, İtalya ve Rusya Federasyonu, en fazla dış satım yapılan ülkeler oldu. Miktar olarak 19 bin 96 tonla İtalya ilk sırada yer alırken bu ülkeyi 19 bin 65 tonla Rusya Federasyonu, 15 bin 901 tonla Hollanda izledi.

GELİR AÇISINDAN HOLLANDA LİDER

Elde edilen gelirde ise 99 milyon 517 bin 578 dolarla Hollanda birinci, 95 milyon 464 bin 552 dolarla İtalya ikinci, 84 milyon 975 bin 789 dolarla Rusya Federasyonu üçüncü ülke oldu.

SU ÜRÜNLERİ İHRACAT NOKTALARINA YENİ ÜLKELER KATILDI

Geçen yıldan farklı olarak bu dönemde Mısır, Finlandiya, Gabon, Cibuti, Moritanya, İrlanda, Kamerun, Tanzanya, Mayotte, Fas, Ruanda ve Kırgızistan'a da su ürünleri satıldı.

İtalya ve Hollanda, Türk su ürünlerini sevdi #1

"BEKLENTİMİZ YIL SONUNDA İHRACATIMIZIN ARTMASI"

DKİB Su Ürünleri Sektör Komitesi Başkanı İsmail Kobya, su ürünleri ihracatında ülke çeşitliliğinin her geçen gün arttığını söyleyerek, şunları belirtti: "Su ürünleri ihracatından ülke ve Doğu Karadeniz olarak beklentimiz yüksek. 1 Eylül'de başlayan 2020-21 su ürünleri avlanma sezonunun da çok verimli olacağını umuyoruz ve ihracatımızın da buna paralel olarak artacağına inanıyoruz."

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it