Turkey

Kandil kahraman Mehmetçiğin Pençe'sine takılan ölülerini 107 gün sakladı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son yıllarda yerli ve milli SİHA ve İHA'lar ile düzenlediği operasyonlarla darbe üstüne darbe yiyen terör örgütü PKK, Kuzey Irak topraklarındaki Haftanin bölgesinde öldürülen teröristlerinden 4'ünün daha ölümünü 107 gün sakladıktan sonra kabul etti

Mehmetçiğin 17 Haziran'da başlattığı hava destekli Pençe-Kaplan Harekâtı'nda terör örgütünün yaklaşık 30 yıldır varlığını sürdürdüğü Şırnak'ın Uludere İlçesinin tam karşısında bulunan Kuzey Irak topraklarındaki Haftanin bölgesinde 222 terörist öldürüldü. Haftanin içindeki kampları ile barınma alanları imha edildi. Teröristlerin bölgedeki hâkimiyetine son verildi.

ÖLÜLERİNİ 107 GÜN SAKLADI

Terör örgütü, devam eden operasyon sırasında 11 Temmuz günü Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) nokta atışıyla tam isabetle etkisiz hale getirdiği Şoreş Serkeft Kod adlı (Murat Akman), Zeynep Amanos Kod adlı (Zahide Şimşek), Gever Hakkari Kod adlı (Yılmaz Özlü) ve Hozan Farkin Kod adlı (Ömer Eker) adlı teröristlerin ölümünü 107 gün gizledi.

DAĞIN SONU ÖLÜM

Terör örgütü dün, 4 teröristin ölümünün hava operasyonunda SİHA'ların vurmasıyla gerçekleştiğini itiraf etti. Teröristlerden Muş-Malazgirt nüfusuna kayıtlı olan Şoreş Serkeft Kod adlı (Murat Akman) adlı teröristin 13 yıldır örgütün dağ kadrosunda olduğunu Gever Hakkari Kod adlı (Yılmaz Özlü)'nün ise Kandil'de bulunduğu yıllar içinde örgütün elebaşlarından Murat Karayılan'ın yakından ilgilendiği bir kişi olduğunu açıkladı.

Son dakika haberi... Ermenistan-PKK'dan Karabağ için kirli plan Komandonun pençesi PKK/YPG’nin ensesinde 'Yaralı Kürt kadını' dedikleri, PKK/YPG'nin kadın komutanı çıktı Son dakika haberi: PKK itirafçısından çarpıcı itiraflar! HDP işte böyle deşifre oldu...

Football news:

Schalke terminated the contract with Ibisevic and suspended Bentaleb and Harit
Bielsa, flick, Klopp, Lopetegui and Zidane are the contenders for the best coach of the year award
Messi, Ronaldo, Lewandowski, Ramos, de Bruyne and 4 Liverpool players are among the contenders for the best
Zlatan about getting the Swedish Golden ball: I Plan to win it in 50 years
Anton Ferdinand was racially abused in comments to a post about a documentary about racism and Terry
Zlatan is named player of the year in Sweden for the 12th time
Ronaldo scored the 70th goal in home matches of the Champions League, repeating the record of Messi