Turkey

Kayak camiası bir değerini kaybetti

Şaban Anşin, 40 yılı aşkın bir süredir Bursa'da ikamet etmekte, Uludağ Kayak Eğitmenliği ve aynı zaman da Bursa Uludağ Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktaydı. Anşin, geçirdiği Kalp Krizi sonrası hayatını kaybetti.

Anşin, 11 yaşında futbol oynarken Bitlisli Cevdet Turkurka hoca tarafından kayak sporuna yönelerek hayatını değiştirdi.

2020 yılında evden eve programında Didem Çelik ile rahmetli Şaban Anşin "Bingöl' de meşe ağaçlarını marangoza götürüp burnunu kaldırıp, altına lastik takarak eline aldığı iki sopa ile dağlarda kayak yapmaya başlayan Şaban Anşin, 1965 yapılan yolçatı kayak evinde eğitime başladık. Elazığ Keban Barajını yapan Fransız Gurupları vardı. Haftanın iki günü Bingöl'e gelirlerdi otelde kalmazlardı. Çadır kurup uyku tulumlarında yatarlardı. Çocuklarını bizden gizli saklı eğitim yaptırırlardı. Ben ısrarla onları takipe giderdim onlar çalışmazdı beklerdi. Baktılar kurtuluş yok bizde onları izlerdik. Onlar olsun Rahmetli Hocamız Cevdet Turkurka hocamız olsun ondan öğrendik ve has bel kader yarışçı olduk." ifadelerini kullanmıştı.Türk Kayağına büyük emekleri olan Milli Takım eski antrenörlerinden Kayak Öğretmeni Şaban Anşin İki yılda 10 milli sporcu, Avrupa şampiyonu, olimpiyat takımına öğrenciler yetiştirdi.

Football news:

Laporta on being elected president of Barca: The club must once again be happy and economically sustainable
Liverpool have not won at Anfield in 8 consecutive league games for the first time since 1952
Pioli about Milan: We are proud that we have a young team, but we need stability
Laporta became president of Barcelona again. Under him, the club took 6 trophies in 2009
Mourinho on 4-1 with Palace: Good week. At half-time, he said he was happy to concede a goal, the players thought I was crazy
Liverpool dropped to 8th place in the Premier League, on lost points - 9th
Xavi won the 6th trophy in his coaching career. His Al-Sadd became the champion of Qatar