Turkey

Kaydırarak ekran görüntüsü alma Android 11'den çıkartıldı

Google, kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliğini Android 11 ile yerleşik halde sunmayacak.

Kaydırarak ekran görüntüsü alma Android 11'den çıkartıldı

Google tarafından geliştirilen ve yüzlerce akıllı telefon modeline güç veren Android işletim sistemi, yenilenen sürümüyle çok yakında kullanıma sunulacak.

Birçok yeni özellikle birlikte gelecek Android 11, final sürümü ile birlikte geliştirici sürümünde yer alan bazı özelliklere elveda diyecek.

Bu özelliklerden biri de kaydırmalı ekran görüntüsü alma yöntemiydi. Bu özellik, her ne akdar Android 11'in geliştirici sürümlerinde yer alsa da final sürümünden çıkartıldı.

Android 11'i geliştiren mühendislik takımından Dan Sandler; sosyal medya platformu Reddit'te yaptığı açıklamada, söz konusu özelliği final sürümüne dahil etmeme kararını kullanıcı deneyimi nedeniyle aldıklarını açıkladı.

scrpol

KAYDIRARAK EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMA NEDİR

Birçok akıllı telefon kullanıcısı çeşitli yöntemlerle ekran görüntüsü zaten alabiliyor. Ancak ekran görüntüsü aldığınızda yalnızca ekranda gördüğünüz bölüm kaydediliyor.

Kaydırarak ekran görüntüsü ise, ekranı aşağıya doğru kaydırarak ekranın sonuna kadar olan görüntüyü tek bir görüntü olarak almanızı sağlıyor. Örneğin bir WhatsApp sohbetinin tamamını bu yöntem sayesinde tek bir fotoğrafta kaydedebiliyorsunuz.

Samsung, Huawei ve LG gibi birçok marka, üst seviye telefonlarında bu özelliği zaten kullanıyor. Ayrıca bu işi yapan başka uygulamalar da var.

Ancak kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliğinin Android 11 ile birlikte yerleşik olarak gelmesi bekleniyordu. Google mühendisi Dan Sandler ise bu özelliğin gelmeyeceğini duyurdu.

Instagram: @eshteknoloji

Football news:

Ander Herrera: if PSG don't win the Champions League, it won't be a failure
Arsenal are investigating the transfer of Pepe for 72 million pounds. The club wants to find out if he overpaid
Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United knows how much it hurts to lose in the semi-finals. It's time for the leading players to prove themselves
Arsenal announced the departure of sports Director of Sunley
The Bayern coach who destroyed Barca. He was on Lev's staff at 7:1 in Brazil
Barcelona offered Pochettino a 1+1 contract. The club is in contact with Allegri and Henri
Call me Neptune. Ronaldo dived to a depth of 14 meters