Turkey

Kocaeli bayrağı, İstanbul’dan teslim aldı

“Anadolu Gönül Yolu Projesi Kapsamında 81 Genç 81 Bayrak” adı altında düzenlenen etkinlikte,  Kocaeli, şanlı bayrağımızı İstanbul'dan teslim aldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla oldukça önemli bir etkinliğe imza atıldı. Gençlerde var olan milli tarih şuurunun daha da geliştirilmesi, vatan ve bayrak sevgisinin pekiştirilerek gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 81 ilde hayata geçirilen "Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak" etkinliği kapsamında ay yıldızlı şanlı Türk bayrağımız, 7 bölgeden yola çıktı.

ÇANAKKALE'YE GÖTÜRÜLECEK

Gençlerimizde var olan milli hasletlerin, istiklal, istikbal, bayrak sevgisinin ve tarih bilincinin gelişmesi amacıyla başlatılan "Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak" etkinliği kapsamında 7 bölgeden 7 bayrak yola çıktı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hayata geçirilen etkinlikte, Bakanlığa bağlı kurumlarda kalan gençler, Türk Bayrağını Çanakkale'ye götürecek.18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Marmara Bölgesinde bulunan tüm illeri dolaşacak Türk Bayrağı için Kocaeli'nde devir teslim töreni düzenlendi.

DEVİR TESLİM TÖRENİ

Kocaeli Valiliği önünde düzenlenen törene Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Müdürlüğü personeli ve öğrenciler katıldı. İstanbul ilinden Aşkın Samet Akkaya refakatinde Kocaeli'ye getirilen şanlı Türk bayrağımız, etkinlik kapsamında Kocaeli'ni temsil eden Zeynep Fatma Çayır'a teslim edildi.

GURURLA TESLİM EDECEĞİZ

Teslim töreninin ardından Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin yaptığı konuşmasında; "Gençlerimizin İstanbul'dan gururla getirdikleri şanlı bayrağımızı onurla teslim aldık. Bizde Kocaeli olarak şanlı bayrağımıza sahip çıkarak etkinlik kapsamında bizden sonraki ilimize gururla teslim edeceğiz. Bağımsızlığımızın ve devletimizin birliğinin simgesi olan Şanlı Bayrağımız her zaman gururla dalgalanacaktır. Bu etkinlikte emeği geçen kurum ve kuruluşlar ile geleceğimizin teminatı gençlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

MARMARAYI DOLAŞACAK

Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak etkinliği kapsamında İstanbul'dan Kocaeli'ye gelen Türk Bayrağı Marmara Bölgesini dolaşacak. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl dönümü dolayısıyla Türkiye'nin 7 bölgesinden Çanakkale'ye gönderilecek olan Şanlı Bayrağımız, bir sonraki il olan Sakarya'ya teslim edilmek üzere gururla uğurlandı.

Football news:

Ancelotti's 2-2 win over Tottenham: One of Everton's best home games. The fate of entering the European Cup will be decided in the last game
Mourinho on Pogba's words about him: I don't care what he says. Not Interesting
Mourinho on Everton penalty: No comment. Having experience, I just laugh at such moments
Kane came out on the 7th place in the list of the best scorers of the Premier League. He has 164 goals
Yaya Toure sent Guardiola a letter of apology: I am waiting for a very long time for a response
Marcelino on the Spanish Cup: You can't win against Barca without suffering. They are used to winning finals
Koeman on the future: It's strange to have to answer such questions. We had a 19-match unbeaten streak