Turkey

Koronavirüs, elektrikli otomobil pazarını daha az etkiliyor

Koronavirüs salgını nedeniyle sarsılan otomotiv sektöründe elektrikli araçlardaki etkinin, içten yanmalı motorlara sahip otomobillere göre daha az olması bekleniyor.

Koronavirüs, elektrikli otomobil pazarını daha az etkiliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, otomobil sektörüne ağır darbeler indirmeye devam ediyor. Ancak elektrikli otomobil pazarı, içten yanmalı motorlara sahip otomobillere göre daha iyi durumda.

Analistlerin tahminlerine göre, elektrikli araçlar satışlarında bu yıl yüzde 18 düşüş bekleniyor. Ancak içten yanmalı motorlara sahip araçlarda bu rakam yüzde 23'e kadar çıkabilir.

elektrik

ELEKTRİKLİ ARAÇ PAZARI BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Tahminlere göre, elektrikli modeller 2040 yılına kadar genel araç filosunun yüzde 31'ine ulaşacak ve o tarihe kadar yeni binek otomobil satışlarının yüzde 58'ini oluşturacak.

Bu nedenle içten yanmalı motorlu araçların 2017'deki zirveden yavaş yavaş düşeceği öngörülüyor. Elektrikli otomobil satışlarının ise bu yıl 1,7 milyon adet düzeyinde olması bekleniyor.

Football news:

Klopp on Henderson's injury: I don't know for sure yet, something's wrong with my knee. All we know is that it's not a small thing
Pavlyuchenko is seventh in the ranking of Tottenham's best forwards in the 21st century. Kane is the first (Squawka)
Manchester City made 93.7% of accurate passes in the match against Newcastle. This is an APL record
Ole Gunnar Solskjaer: 16 games unbeaten give confidence, but it is not something that Manchester United should aspire to
Havertz wants to go to Chelsea, he likes the project. Werner persuades him to go
Real Madrid has received almost 250 million euros from sales of Academy students over the past 4 years
Manchester United have started negotiations with Raiola to extend Pogba's contract