Turkey

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı

Çin'de başlayan yeni tip corona virüs salgınında ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı. Toplam vaka sayısı ise 33 milyonun üzerine çıkarken, 24.5 milyon insan hastalığı atlatarak iyileşti. ABD, Hindistan ve Brezilya fazla vakanın görüldüğü ülkeler olarak sıralanıyor.

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı

Çin'in Wuhan kentinde başlayan SARS benzeri yeni tip corona virüs salgınında bir eşik daha geride kaldı.  Dünya geneline yayılarak küresel bir salgına dönüşen Covid-19, bir milyondan fazla can aldı. 

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı

Worldometers sitesinin derlediği bilgilere göre can kaybı 1 milyon 195'e yükseldi.  Dünya genelinde toplam vaka sayısı ise 33 milyon 175 binin üzerine çıktı. Corona virüse yakalanan 24.5 milyon insan ise iyileşti. 

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı

Öte yandan dünya genelinde halen 7.6 milyondan fazla aktif vaka bulunuyor.  Amerika Birleşik Devletleri 7.3 milyon vaka ve 209 binden fazla can kaybıyla Covid-19'dan en fazla etkilenen ülke. 

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı

ABD'nin ardından en fazla can kaybının görüldüğü ülke ise Brezilya.  Latin Amerika ülkesi 141 bin ölümle ikinci sırada, 4.7 milyon Covid-19 vakasıyla, enfekte sıralamasında ise üçüncü sırada. 

Football news:

Nagelsmann victory over Istanbul: Not fully satisfied with the game Leipzig was fatigue, not the most effective pressure
Goalkeeper Brugge Croat about 2:1 with Zenit: We proved that we should not be considered outsiders of the group
Manchester United won again in Paris with a late Rashford goal. An unexpected hero - a 22-year-old reservist who has not been on the field since December 2019
Jurgen Klopp: first Oliver didn't see the moment, then VAR forgot the rules. And the consequences came only for van Dijk and Tiago
Favre on the defeat against Lazio: Dortmund lacked determination. We needed to play an outstanding game, and we didn't
Lampard on 0:0 with Sevilla: I think both teams are happy with the draw
Tuchel Pro 1:2 with Manchester United: PSG were not on the pitch in the first half. One of the worst games of the team