Turkey

Küba'nın ilaç endüstrisi, Ukrayna Kalp Enstitüsü'yle anlaşma imzalayacak

Küba'nın biyoteknoloji ve ilaç endüstrisi kuruluşu BioCubaFarma, Mayıs ayından bu yana Ukraynalı bilim kurumlarıyla bilim, eğitim ve ticaret alanlarında iş birliğine yönelik çeşitli anlaşmalar imzaladı.

Son olarak, Küba Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, ülkede Covid-19'a karşı mücadelenin öncülerinden BioCubaFarma'nın kardiyoloji alanında ilişkileri geliştirmek üzere Ukrayna Kalp Enstitüsü'yle görüşme içerisinde olduğu ve tarafların bu alanda anlaşma imzalamaya yakın oldukları belirtildi.

BioCubaFarma, Küba'nın biyoteknoloji sektörünün diyabetik ayak ülserinin tedavisi için ürettiği HEBERPROT-P ilacının kullanılabilmesi yönünde Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi'ne bağlı olan V.P. Komisarenko Endokrinoloji ve Metabolizma Enstitüsü'yle bu ay bir anlaşma imzalamıştı.

BioCubaFarma, aynı şekilde koronavirüse karşı mücadelede işbirliğinin sağlanması yönünde Ukraynalı bilim ve tıp kuruluşlarıyla 2 anlaşma daha imzalamıştı.

Football news:

The Cagliari goalkeeper was brought to the house of the Russian mafia boss because of the debt of his teammates. Wild prank on Italian TV
Gareth Bale: I want to be loved and appreciated. I will give my all for Tottenham
Eugene Giner: I don't see the point in inviting Messi to the RPL. Let's first make the League at least at the level of Spain
Pique agreed to a 50% pay cut at Barcelona until the end of the season
Ex-Rostov defender Bashtush moved from Lazio to Saudi al-ain
Schwartz about Dynamo: The impression of the training base is excellent
Metz forward Gyan is the best player in Ligue 1 in September. He is the leader of the goalscoring race