Turkey

Kurultay öncesi ‘CHP İstanbul’ karıştı! İşte bomba gelişme

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İlçe Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na karşı İstanbul’daki 7 CHP’li İlçe Belediye Başkanı’nın gizli bir toplantı yaptığı ileri sürüldü. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin başını çektiği 7 kişilik başkan ekibinin toplantıda ‘CHP’nin Kurultay’ında seçilecek Parti Meclisi üyelerini konuştuğu öğrenildi. İddiaya göre, Ekrem İmamoğlu, ‘Kimse karışmasın, PM üyelerini ben seçeceğim’ dedi. Buna karşı 7 ilçe belediye başkanı ve 25 ilçe başkanı Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde toplandı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İlçe Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na karşı CHP'li 7 ilçe belediye başkanının 'karşıt' toplantı yaptığı iddia edildi.

Ankara'da Bilkent Stadı'nda 25-26 Temmuz'da gerçekleştirilecek CHP Kurultay'ı öncesi partinin İstanbul ayağında garip olaylar meydana geldi.

İddiaya göre; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu'na "Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları İstanbul'daki Parti Meclisi üye seçimlerini bana bıraksın. Ben belirleyeceğim" dedi. Bunun üzerine İstanbul'daki CHP İlçe Başkanları bu konuda uyarıldı.

Son dakika: Muharrem İnce, CHP Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkacak mı? | Video

BEŞİKTAŞ'TA KRİTİK TOPLANTI

Ancak bu sözlere karşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bilgisi dahilinde dün akşam gece saat 00:30'a kadar Beşiktaş'ta bulunan Hanedan Restorantta bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Ataşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi öncülük etti. Bu toplantıya Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt katıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın da katılacağı ancak gelemediği iddia edildi.

25 İLÇE BAŞKANI ARKALARINDA, BAŞI KILIÇDAROĞLU ÇEKİYOR

Bu ekibin İstanbul'daki Parti Meclisi üyelerini Ekrem İmamoğlu'nun seçmesine izin vermemek adına örgütlendiği, 25 İlçe Başkanı'nın da bu ekibin arkasında tam destek olduğu ileri sürüldü. Ekibin liderinin ise Kemal Kılıçdaroğlu olduğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen İlçe Başkan sayısı 14…

Bilindiği gibi, Parti Meclis Üyesi, partinin ilerideki seçimde Cumhurbaşkanı adayı ve Milletvekili adaylarının belirlenmesinde etkin rol oynayacak…

Football news:

Can-Casillas: One of the greatest is leaving the stage. You have always been an example, my friend!
Atletico President: Simeone is great. He constantly brings victories and titles
Bayern goalkeeper Fruchtl can go on loan to Nuremberg
Liverpool can buy Norwich defender Lewis for 10 million pounds as a competitor for Robertson
The Europa League returns today. We remember where everything stopped
Christian Falk: A third-party agent is working on Sancho's transition. Manchester United can claim that they are not negotiating
Ferran Torres: I Don't think Real Madrid will pass Manchester City in the Champions League