Turkey

Maskeli vosvoslarla korona farkındalığı

Esenler'de rengârenk vosvoslar maske takarak trafiğe çıktı. Koronavirüse karşı vatandaşları bilgilendirdi. Konvoyu başlatan Göksu, "Bu farkındalıkla maske, mesafe ve temizlik kuralını bir kez daha Esenlerli kardeşlerimize hatırlatmak istedik" dedi.

Esenler Belediyesi, "vosvosist" ekibiyle birlikte, halk arasında "vosvos" olarak bilinen Volkswagen'in efsane araçlarıyla koronavirüs farkındalığı oluşturdu. Sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken "vosvosist" ekibinin ve Esenler Belediyesi'nin rengârenk 12 adet Vosvos'u, Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi'nden nostaljik kornalarına basarak harekete geçti.

EVDE KALIN MESAJI

Maske giydirilmiş vosvoslar, üzerlerindeki özel ses sistemiyle birlikte koronavirüse karşı vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konularında hatırlatmalar yaparak bilgilendirdi. Vosvoslar, vatandaşları evde kalmaya davet ederek, emektar sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.

NOSTALJİK VOSVOSLARLA TEDBİRLERİ HATIRLATTIK

Esenler'de 'maske, mesafe ve temizlik' tedbirlerini hatırlatmak ve vatandaşlara moral vermek için nostaljik vosvoslarla korona farkındalığı oluşturduklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Virüs belasıyla ilgili dünyanın her yerinde farklı tedbirler konusunda bir gayret söz konusu. Ülkemiz de bu konuda ciddi bir gayret ortaya koyarak virüsle mücadele konusunda mesafeler kat ediyor. Hepimiz biliyoruz ki, bu mücadelede maske, mesafe ve temizlik çok önemli ve anlamlı. Biz de Esenler'deki bütün kardeşlerimizin dikkatini buraya çekmek için böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu araçlar bizim hafızamızda çok önemli ve nostaljiktir. Bu araçların sahiplerine de bize bu kampanyada destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Football news:

Koeman about 2:1 with Rayo: It was possible to put a few penalties in the 1st half. Having VAR, we were not given any
Jose Mourinho: I paid for bad behavior: I watched matches on TV and gave huge fines. It doesn't work that way with other coaches
Karl-Heinz Rummenigge: As a cosmopolitan club, Bayern stands for tolerance and diversity
Ødegård is perfect for Arsenal in terms of tactics. But a complicated history of injuries can get in the way
Tuchel on the victory in the Premier League: Uu, well, you know that the title is far away. Let's be realistic
Messi scores 15+ goals for Barca over 15 seasons
Nuno admits that Raul Jimenez will play this season. Wolves forward recovering from a fractured skull