Turkey

MasterChef Tanya kimdir? Haftanın 5. eleme adayı Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'de bu haftanın 5. eleme adayı oldu. Bu hafta kırmızı takımda yer alan MasterChef Tanya, bireysel dokunulmazlığı kazanan arkadaşı tarafından eleme potasına gönderildi. İlk defa eleme potasına düşen MasterChef Tanya, izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Tanya kimdir? Haftanın 5. eleme adayı Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Tanya, haftanın beşinci eleme adayı oldu. Yarışmaya Kıbrıs'tan katılan Tanya Kilitkayalı, yarışmada beşinci hafta ilk defa potaya girmiş oldu. Kıbrıs şivesi ile konuşması ile de akıllarda yer alan MasterChef Tanya Kilitkayalı, bu akşamın merak edilen ve araştırılan ismi oldu. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

7 Ocak 1995'te doğan Kıbrıslı Tanya Kilitkayalı, Namık Kemal Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirmiş; mezun olmasının ardından Alaçatı Alancha Restaurant’ta stajyer olarak çalışmıştır. Buna ek olarak, Arkın Palm Beach Hotel, Merit Royal, Salamis gibi ünlü otellerde stajyerlik yapan Tanya Kilitkayalı, 2017 yılında mezun olduğu okulda master yapma kararı almıştır.

2019 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tanya Kilitkayalı, eğitim gördüğü okulda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

Kıbrıs Mutfağı üzerine aile ile birlikte işlettiği bir restaurant olduğunu söyleyen Tanya Kilitkayalı, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer almaktadır.

Football news:

Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news
Zidane on ISCO's words: it's ambition. Everyone wants to play
Bartomeu about VAR: In the match against Real Madrid, a non-existent penalty was awarded. We need fair football
Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all
Spider-man is a Barcelona fan. Tom Holland photographed in a Catalan t-shirt