Turkey

Nefret tweetlerinin hesabını veriyor

Bir siyasetçiden biledeğil, bir kadının ağzından asla çıkmaması gereken hakaretleri peşi sıra saydırmaktan zerre kadar utanmayan Kaftancıoğlu, hakim karşısında...

Nefret tweetlerinin hesabını veriyor

Marjinal sol bir örgütün militanlığını yapması gerekirken, Kılıçdaroğlu sayesinde CHP İstanbul İl Örgütü’nün başına geçirilen Canan Kaftancıoğlu’nun yargılanmasını saptıran seküler yobazlar büyük bir algı operasyonuna imza attı. “Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığı tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Kaftancıoğlu, ucuz şovlarla suçunu örtbas etmeye çalıştı. “Barışın, kardeşliğin, dayanışmanın dili yargılanmak isteniyor” sözleriyle Kaftancıoğlu’na destek veren sözde aydınlar da bu tiyatroda sahne aldı.

Devrim süsü

Bir siyasetçiden bile değil, bir kadının ağzından asla çıkmaması gereken hakaretleri peşi sıra saydırmaktan zerre kadar utanmayan Kaftancıoğlu, kendisine bir devrim kahramanı süsü vermekten de geri durmadı. Özellikle terör örgütlerine yönelik yargılamalarda verdiği kararlarla toplum vicdanını rahatlatan ve azgın azınlığın hedefi haline gelen Hakim Akın Gürlek’in aynı hassasiyeti millet düşmanlarına da göstermesi bekleniyor.

Dine de şehide de küfür

İşte adeta İBB Eş Başkanı gibi Ekrem İmamoğlu’nun gölgesinde dolanan Gezi militanı Canan Kaftancıoğlu’nun, küfürlü ağzından akan ve yargılanmasına neden olan o nefret tweetleri:

-“Tayyip Erdoğan neredesin, Allah belanı versin. Şimdiki sloganımız da bu.”

-“RTE Allah belanı versin senin. Aç tazminat davasını, alırsan boğazından helal lokma geçmiş olur sayemde. Zıvanadan çıkarttın iyice.”

-“Çağım’ın yeni sloganı: Tayyoş istifa.”

-“Tekbir getirerek, boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir. İnandığınız Allah sizin de belanızı versin.”

-“Devlet Katil değil, seri katil.”

-“Kim şehit olmak istiyorsa gitsin olsun. Aptalca politikalar yüzünden ölen masum insanlara şehit diyerek ölümü kutsamadan vazgeçin artık.”

Davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Kaftancıoğlu’nun 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istemişti.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol
www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

Football news:

Klopp wants to work for the German national team. The DFB is also Interested in it
Cadiz, who retired, will sign Negredo
Zaa from crystal Palace showed racist threats from the instagram account. The police detained a 12-year-old (!) schoolboy
Ole Gunnar Solskjaer: no One wins alone, unless you're Maradona
Ocampos on Messi: you Look at him as a God, but he is real. Leo helps the players
Solskjaer on the martial-Rashford-Greenwood trio: Nothing new for Manchester United. Remember Ronaldo, Rooney and Tevez?
Josep Bartomeu: Barcelona have won La Liga 8 times in 11 years. Historic achievement