Turkey

Önce rengi değişti ardından yüzlercesi öldü!

Lüleburgaz ilçesinde corona virüsü salgının ilk günlerinde fabrikaların kapanması sonucu kendi kendine temizlenen hatta kurbağaların dahi geri döndüğü Lüleburgaz Deresi'nde yüzlerce balık ölümü gerçekleşti. Yaşanan gelişmeler üzerine bölgeye giderek incelemelerde bulunan Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Cengiz Atlı, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

FOTO: İHA

“DEREYE ZEHİRLER ATILIYOR”

Atlı, Lüleburgaz Deresi'nin salgının ilk günlerinde fabrikaların kapanması sonucu temiz görünür şekilde aktığı dönemlerde uyarıda bulunduklarını hatırlatarak, “Biz uyarmıştık. Bu dere kirletiliyor. Dereye zehirler atılıyor. Bunun için daha fazla balık hatta insan ölümünün olması mı bekleniyor. Bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor” dedi.

FOTO: İHA

“HESAP SORACAĞIZ”

Atlı, derenin kirletilmesinde etkili olan sorumluların cezalandırılması gerektiğini vurgulayarak, “Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu olarak çabamız var ancak yeterli desteği göremiyoruz. Her türlü engellemeye rağmen sonuca ulaşacağız. Bu balık ölümlerinin sorumlusu kimse mutlaka bulup hesap soracağız” ifadelerini kullandı.

FOTO: İHA

Lüleburgaz'da uzun yıllar kirli akan Lüleburgaz Deresi, corona virüsü salgının ilk günlerinde fabrikaların kapanmasıyla temiz akmaya başlamıştı. Görüntüler sonrası dereden defalarca numuneler alınmış, derenin temizliği de Türkiye gündemine oturmuştu. (İHA)

Football news:

Alvaro Morata: Juventus is a real family. I couldn't say no to this club
Mourinho called the defeat to Bayern Munich in 2012 the worst in his career: Real Madrid was the best team in Europe
Actor Ryan Reynolds can buy the Wrexham club from the 5th English division
Suarez wept as he left the Barca base. He said goodbye to the team's players
Barcelona will try to hire defender Athletic Nunes if Garcia's transfer fails
Havertz scored the first goal for Chelsea
Di Maria suspended for 4 matches for spitting in the direction of Alvaro Gonzalez