Turkey

PKK/KCK soruşturmasında gözaltına alınan Cihan Yavuz'a Şişli Belediye Başkanı sahip çıktı!

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, PKK/KCK soruşturması kapsamında gözaltına alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’a sahip çıktı. Şişli Belediyesi tarafından Başkan Keskin’in imzasıyla yapılan basın açıklamasında masumiyet karinesinin önemli olduğu ve yanlışa sapmadan hizmet edildiği iddia edildi.

Terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz'la ilgili olarak Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin imzasıyla açıklama yaptı.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin Gözaltına alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz

"SÜRECİN TAKİPÇİSİYİM"

Yavuz'un masum ve yanlışa sapmadan görev yaptığı iddia edilen açıklamada, "Dün akşam saatlerinde gözaltına alınan Sayın Cihan Yavuz; belediyemizle ilgili üzerinde bulunan görev ve sorumlulukları eşit hizmet anlayışıyla sürdüren başkan yardımcımızdır. Toplumcu belediyecilik çizgisinden sapmadan, önemli işlere imza atan, Şişli Belediyesi yönetimi ve çalışanları, çalışmalarını bu yönde sürdürmeye devam etmektedir. Bilinmelidir ki; masumiyet karinesi esastır ve sürecin yakinen takipçisiyim. Eşit hizmet-temiz siyaset ve toplumcu belediyecilik anlayışımız ve çizgimizden sapmadan ben ve tüm belediye çalışanlarım Şişlili komşularımıza hizmet götürmeye devam edeceğiz" denildi.

PKK/KCK operasyonunda gözaltına alınmıştı! Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’a yönelik suçlamalar belli oldu

HDP KONTENJANINDAN SEÇİLDİ

İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi tarafından yürütülen operasyonda, terör örgütünün şehir yapılanmasına ilişkin önemli bilgilere ulaşılırken dosyadaki bilgilere göre HDP kontenjanından meclis üyesi olarak seçilen Yavuz'a, daha sonra başkan yardımcılığı görevi verildiği ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Cihan Yavuz kimdir? PKK/KCK operasyonunda Şişli Belediye Başkanı Yardımcısı Cihan Yavuz'un evinde o fotoğraflar bulundu!

ŞEHİR YAPILANMASINDA YER ALDI

Cihan Yavuz'un terör örgütü PKK'nın KCK yapılanmasında faaliyetleri olduğu tespit edilerek soruşturma kapsamına alındığı öğrenildi. Yavuz'un örgütün şehir yapılanmasında faaliyet yürüttüğü, mitingler, açlık grevleri ve ölen örgüt üyelerinin ailelerine yardım yapılması gibi KCK örgütlenmesi faaliyetleri belirlendiği kaydedildi.

Football news:

Pioli on Zlatan's red: He apologized. This is what great champions do, which is what Ibrahimovic is
Pep Guardiola: Football is complicated. The only way I know how to be a coach is just to think about Sheffield
Conte said that Eriksen will not leave Inter: He is part of our project. Christian is a very smart guy
Tuchel wants to see Holand at Chelsea. The club will not buy Rice from West Ham after the change of coach
Eriksen pro goal for Milan: It was the perfect free kick for me. I am very happy
Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence