Turkey

SABAH çarpıcı ayrıntılara ulaştı! Mehmetçiğin merhametini görüp teslim oldular

SABAH çarpıcı ayrıntılara ulaştı! Mehmetçiğin merhametini görüp teslim oldular

Diğer terörist Şerivan Mahmud'un ise Suriye'nin Haseke şehrinden 8 yıl önce 17 yaşında iken kandırılarak örgüte katıldığı ve Ayn el-Arab'daki çatışmalarda YPG saflarında görev aldığı öğrenildi. Örgüte katılmaktan duyduğu pişmanlığı ifade eden Mahmud ise ifadesinde, "Askerin konuşmasını arkadaşım Kürtçe olarak bana iletiyordu. Kaçırılmış, kandırılmış şekilde örgüte katılmış tüm örgüt mensuplarına sesleniyorum. Türk askeri merhametlidir. Korkacak bir şey yok. Gelin teslim olun" dedi.

TERÖRLE MÜCADELEDE "İKNA" BAŞARISI

Son yıllarda yerli ve milli SİHA ve İHA'larla yurt içinde ve sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarla PKK terör örgütü çökme noktasına geldi. Bu yılın ilk 8 ayında örgüte katılım sayısı 9 olurken, güvenlik güçlerince aynı dönemde ikna edilerek teslim olan teröristlerin sayısı 165'e ulaştı.

SABAH çarpıcı ayrıntılara ulaştı! Mehmetçiğin merhametini görüp teslim oldular

AĞLAYARAK MAĞARADAN DIŞARI ÇIKTILAR

Rütbeli Mehmetçiğin bu konuşmasından sonra kadın teröristler Zin kod adlı Mürvet Kasımoğlu (32) ve Roji kod adlı Şerivan Mahmud (26) ellerini başlarının üzerine koyup, ağlayarak mağaradan dışarı çıktılar. Teröristlerin olası bir bombalı saldırısına karşı güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından kadın teröristler askerlerin söylediği yere kadar yürüyüp bir kayanın üzerinde yere çökerek teslim oldular. Korkudan ne yapacaklarını bilmeyen teröristlerdeki panik halini gören rütbeli asker iki matara su uzatarak "Korkacak bir şey yok. Öncelikle geçmiş olsun, örgütten kurtuldunuz. Sizin adınıza sevindim. Bundan sonra yüce Türk milletinin, askerinin, adaletinin şefkatli kolları arasındasınız. Arkadaşlarımız sizi götürüp yiyecek-kıyafet-sağlık ihtiyaçlarınızı giderecek. Ailenizle telefonla konuşturulup adalete teslim edileceksiniz'' dedi.

"ASKERİN MERHAMETİNİ GÖRÜNCE TESLİM OLDUK"

Teslim olan kadın teröristlerden Mürvet Kasımoğlu'nun Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olduğu ve 2013 yılında örgüte katıldığı ortaya çıktı. Kasımoğlu ilk ifadesinde şunları söyledi: "Askerin merhametini görünce teslim olmaya karar verdim. Asker çocukluğumu, ailemi ve evimde geçirdiğim bayramları hatırlattıkça yüreğim yandı. Hem kendime hem aileme acıdım. Yanlış yaptığımı anladım. Örgütte teslim olanlara Türk askerinin kötü davrandığı hatta işkence yaparak öldürdüğü söyleniyordu. Bunun gerçek olmadığını gördüm. Asker istese bizi çok rahatlıkla öldürebilirdi. Ben de kendi grubumdakilere hep, 'teslim olursanız infaz edilirsiniz. Yaralı bile teslim olmayın. Asker sizi öldürmeden siz kendinizi öldürün' diyerek aynı şeyleri söyledim. Ama şimdi hepsinin yalan olduğunu anladım" dedi.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi