Turkey

Sağlıklı kilo almaya yardımcı bitki çayları ve püf noktaları

Kilo birçok kişi için problem olabilir. Bir de bu "kilo alamama" sorunuysa, kendinizi yalnız hissediyor olabilirsiniz. Genel olarak kilo vermeye çalışan kişilerin varlığı ve kilo alamamanın sorun olmadığını düşünen bir çevreyle, psikolojik bir baskı altındada olabilirsiniz. Fakat bu da bir problemdir ve aşılması gerekir.

Sağlıklı kilo almaya yardımcı bitki çayları ve püf noktaları

Belirli sebeplerden dolayı, kilonuzu beğenmiyor olabilirsiniz. Birçok kişi kilo vermeye çalışırken, zayıflamaya çalışmak bir suç değildir. Çevrenizden gelen tepkilere kulak vermeden, sağlığınız için birkaç kilo almaya çalışabilirsiniz.

Çünkü çok zayıf kişilerde, kansızlık, halsizlik, baş dönmesi ve enerji kaybı meydana gelebilir. Bu semptomların dışında farklı hastalıklar da beraberinde gelebilir. Dolayısıyla kişinin kendini iyi hissettiği ideal kiloda olması gerekir. 

Kadınlar için; boyunuzun 10 birim altındaki sayı kadar kilonuzun olması ideal sayılabilir.

Erkekler için; boyunuzun 5 birim altındaki sayı kadar kilonuzun olması ideal sayılabilir.

Bazı insanlar neden kilo alamaz?

Sağlıklı kilo almak için tüketilecek bitki çayları

-Çemen otu: Östrojen hormonu ile benzer özellikler taşdığı için, çayının demlenip içilmesi, eksiklikleri tamamlamaya yardımcı olacaktır.

-Karahindiba: Günde 2-3 defa içebileceğiniz bu çay, sindirim enzimlerini artırırken, safranın salgılarına destek olur. Aşırı iştah açma özelliği de mevcuttur.

-Kantaron: Genelde güçten düşülen hastalıklar sonrasında, aniden toparlanmak için kullanılır. İştah açma ve besin emilimini hızlandırma gibi özelliklere sahiptir.

Düzenli beslenme rutini, sağlıklı besinler ve yanlarında tükettiğiniz bu çeşitli çaylarla kısa sürede istediğiniz birkaç kiloyu alabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol
www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

Football news:

Arteta wants Ceballos to stay at Arsenal: he has become a really important player for us
Mourinho on son and Lloris clash: It's beautiful. If you want to blame someone, it's me
Real Madrid players will refuse bonuses for all the trophies they win this season
Barcelona are confident that they will sign Lautaro by October. Inter wants 90 million euros and one player
Aitor Karanka: If there is a team that can win back against Manchester City, it is real
Juventus and Atletico have started talks about the transfer of Lacazette. Inter are also Interested in him
Rangnik agreed to take charge of Milan from the 2020/21 season. He can also take the post of sports Director