Turkey

Şiddetli depremin ardından 157 artçı deprem meydana geldi

Yerbilimci Prof. Dr. Haluk Özener, bugün Ege Denizi’nde gerçekleşen, İzmir ve çevresini etkileyen, Marmara’da da hissedilen depremle ilgili değerlendirmesini paylaştı. Özener, saat 23.00’a kadar 157 artçı sarsıntının meydana geldiğine dikkat çekerek bu depremlerle ilgili verilere yer verdi.

DEPREMİN ŞİDDETİ 6.9

Kandilli Rasathanesi verilerine göre 30 Ekim 2020 saat 14:51'de Ege Denizi'nde Sisam adasının kuzeyi ile Doğanbey arasında aletsel büyüklüğü Mw=6.9 olan çok şiddetli bir deprem meydana geldiğini belirten Özener, “Depremin derinliği yaklaşık 12 km’dir. Saat 23:00’e kadar en büyüğü 5.2 olan toplam 157 artçı sarsıntı olmuştur” dedi.

4 ŞİDDETİ ÜZERİNDE 22 DEPREM

Özener’in verdiği bilgilere göre 4.0 şiddeti üzerinde saat 23.00’a kadar toplamda 22 deprem meydana geldi. 6.9 şiddetinde 14.51’de gerçekleşen depreme göre İzmir kıyılarına daha yakın sularda 4.0 şiddetinde deprem meydana geldiği öğrenildi.

3.0-3.9 şiddeti aralığında 69 deprem yaşandı. Artçı depremlerin toplam sayısı ise 157’yi geçti.

Football news:

Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard
Favre Pro 1:2 with Cologne: They were sitting in defence and Borussia were in too much of a hurry. There were few chances
Real Madrid conceded after a mistake by Courtois on a pass. Forward Alaves scored in an empty net