Turkey

SON DAKİKA: 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri değişti mi? 65 yaş ve 20 yaş sokağa çıkma yasağı hafta içi de var mı?

Kritik Kabine Toplantısı sonrası Başkan Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerine yönelik son dakika açıklamalarında bulundu. Bu açıklamalar arasında 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ile 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı detayları da bulunuyor. Hal böyle olunca, bu yaş grubundan vatandaşlar konuya yönelik açıklamalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bu bağlamda; 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri değişti mi? 65 yaş ve 20 yaş sokağa çıkma yasağı hafta içi de var mı? İşte son dakika haberinin detayları!

SON DAKİKA: 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri değişti mi? 65 yaş ve 20 yaş sokağa çıkma yasağı hafta içi de var mı?

Son dakika haberi… Başkan Erdoğan kritik Kabine Toplantısı sonrası 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere bu yaş grubu vatandaşların belli gün ve saat dilimlerinde dışarı çıkma izinleri bulunuyordu. Başkan Erdoğan, bu yaş grubu vatandaşlarını ilgilendiren açıklamalara, toplantı sonrası yer verdi. Bu bağlamda; 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri değişti mi? 65 yaş ve 20 yaş sokağa çıkma yasağı hafta içi de var mı?

20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ!

Başkan Erdoğan'ın son dakika açıklamaları şu şekilde;

65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacaklardır. Umumi Hıfzıssıhha Kurulları illerdeki taşıma hizmetlerinde salgının yayılmasına yol açan aksaklıkları gidermek için gereken tedbirleri alacaktır.

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ NELER?

Koronavirüste 3. zirve yaşanırken vaka oranları git gide artıyor. Bu kapsamda yayımlanan genelgede de yeniden 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne kısıtlama getirildi. 20 yaş altı (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ

Tüm illerde 65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00-13.00 saatlerinde dışarı çıkabilecek. Yayınlanan genelgeye göre 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler de gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Bunun dışındaki saatlerde bu yaş gruplarında kısıtlama olacak.

Football news:

Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017
Manchester United will not give van de Beek on loan. The club wants to keep the squad to fight for trophies
Pep about the Super League: We can't lose the national leagues. To create a super-Premier League, you need to reduce the number of participants
Derby midfielder Ayb has admitted to being depressed. Bellerin and Abraham supported the player
Liverpool scored 21 points less after 19 rounds of the Premier League than in the championship season. Only Chelsea have ever had a bigger difference
El Shaarawy joins Roma on loan. Medical check-up tomorrow
Milner on Liverpool: Self-pity and excuses won't help. YNWA is more important now than ever