Turkey

Son dakika… ABD’de yeni vaka rekoru: Bir günde 60 bin arttı

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, vaka ve ölü sayılarıyla salgının merkez üssü haline gelen ABD’de tablo giderek ağırlaşıyor.

Salgın etkisini kaybetmek bir yana, ABD’de 7 aydır en yüksek seviyeleri görmeye başladı. John Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre ülkede yeni vaka sayılarında rekor kırıldı. Çarşamba günü itibarıyla 60 bin 20 kişiye corona virüsü tanısı koyuldu. Bir önceki rekor geçtiğimiz cuma günü 56 bin 818’le kırılmıştı.

TOPLAM VAKA 3 MİLYONU AŞTI

Böylelikle ülkede kritik bir sınır daha aşıldı. Ülke genelindeki toplam vaka sayısı 3 milyon sınırını geçerek 3 milyon 54 bine ulaştı.

Can kayıpları da Haziran ayı başından bu yana en yüksek seviyeyi görürken, 900’den fazla kişi hayatını kaybetti. Toplam ölü sayısı 132 bin 299 olarak açıklandı.

42 EYALETTE ARTIŞ VAR

ABD’de 42 eyalette vakaların sayısı artış gösterirken, Florida’da yaklaşık 10 bin, Texas’ta 9 bin 500 ve California’da 8 bin 500’den fazla yeni vaka rapor edildi. California ve Texas’ta ölü sayılarında da günlük rekorlar kırıldı.

Football news:

Coca: The win over Liverpool had a good impact on us. It is not easy to beat the European champion and the Premier League twice
Giovane Elber: Lewandowski is better than Messi now. Lionel is a genius, but this year Robert is unattainable
The head of the Belarusian Tribune was detained in Minsk. Max, we're with you
Karl-Heinz Rummenigge: FIFA is seriously thinking about awarding the Golden ball. I want Lewandowski to win
One Barca player among those starting the pre-season has contracted a coronavirus
Malinovsky settled in Italy: after the quarantine, he scored against Lazio and Juve, ahead of Mertens, Higuain and De Ligt in the ranking of the best players in Serie A
City are ready to give Coulibaly a 5-year contract with a salary of 10 million euros. Napoli wants 80 million for him^. Manchester City are working on the transfer of defender Kalidou Coulibaly from Napoli