Turkey

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılarak huzura kavuşturulan Suriye'nin Tel Abyad kenti, 24 saat kesintisiz kameralarla takip ediliyor.

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Tel Abyad kentinde, terör örgütü PKK/YPG'nin işgali ve sivil ve halka yönelik baskısı, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu'nun geçen yıl ekim ayında düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile sona erdi.

Teröristlerin işgalinin son bulmasının ardından Tel Abyad'da, kamu kurumları onarıldı, oluşan huzur ortamı ile binlerce sivil de topraklarına geri döndü.

Teröristlerin zaman zaman yaptığı saldırı girişimlerinin püskürtüldüğü Tel Abyad'da, güvenlik önlemleri de en üst seviyede tutuluyor.

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor #1

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK VE HAREKET KABİLİYETİNE SAHİP

Tel Abyad'da sivil halkın güvenliğinin sağlanması, aynı zamanda olası suçların önlenmesi ve suçluların yakalanması amacıyla kent merkezi ile kontrol noktalarına güvenlik kamera sistemi kurulması kararlaştırıldı.

Kararın ardından Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi tarafından Tel Abyad'ın giriş ve çıkış noktaları, güvenlik kontrol noktaları, ana caddeler, meydanlar ile kamu binalarının bulunduğu bölgelere güvenlik kamera sistemi kuruldu.

Yüksek çözünürlük ve hareket kabiliyetine sahip kameralar daha sonra Tel Abyad Emniyet Müdürlüğü'nde kurulu mobil elektronik sistemine de entegre edildi.

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor #2

108 KAMERA VAR

Tel Abyad Yerel Meclisi Genel Sekreteri Şaban El Abid, kentte ilk etapta 77'si sabit, 108 kameranın kurulduğunu söyledi.

İhtiyaç halinde kamera sayısının artabileceğini anlatan Şaban El Abid, amacın suç ve suçlularla mücadele olduğunu ifade ederken, kentteki huzur ortamının bozulmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor #3

24 SAAT KAYIT YAPIYOR

24 saat kayıt yapan kameralardan elde edilen görüntülerin anlık olarak izlendiğini ve olumsuz bir durum yaşanması halinde güvenlik birimlerinin bölgeye yönlendirildiğini anlatan Abid, şöyle konuştu:

“Barış Pınarı Harekatı ile bölgemiz teröristlerden arındırıldı ve yaşanılır hale getirildi. Binlerce insanın geri dönmesiyle Tel Abyad, eski günlerine döndü. Bu huzur ortamında elde edilen güvenliği baltalamak isteyenlerin önlenmesi için şehrimizin merkezi ile giriş ve çıkış noktalarına aynı zamanda kamu kurumlarının bulunduğu bölgeleri güvenlik kamera sistemiyle donattık.

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor #4

“TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Amacımız insanlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayıp, Tel Abyad'a yönelik tehditleri bertaraf etmek. Bizi teröristlerin zulmünden kurtarıp, eskisinden daha güzel bir ortamda yaşamamıza vesile olan ve kamera sistemi ile daha da güvenli hale getiren Türkiye'ye teşekkür ederiz.”

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor #5

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor #6

Football news:

Solskjaer on the draw with Chelsea: Equal game. But I felt that if there is a winner, then Manchester United
Hans-Dieter flick: Bayern played great defense and didn't let Eintracht do much
Ajax with the score 13:0 beat Venlo. This is the biggest win in Eredivisie history
Messi doesn't score for Real Madrid after Ronaldo left for Juve. In the last Clasico before the transfer, they both scored
Sergio Ramos: Clean penalty, I was grabbed. It is unfair to judge the referee
Ronald Koeman: I don't understand VAR, it's working against us. Barcelona do not deserve such defeats
Griezmann did not make any effective actions in five matches under Koeman