Turkey

Türkiye-Libya anlaşmasının tescillenmesi ne anlama geliyor? Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Vehbi Baysan A Haber'de yorumladı

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Vehbi Baysan, A Haber canlı yayınında Türkiye-Libya anlaşmasının tescillenmesini değerlendirdi. Dr. Baycan, "BM'nin tescil ettiği şudur; 'Türkiye ile Libya arasındaki anlaşma geçerli bir anlaşmadı. Yani uluslararası hukuka uygundur.' demektir" ifadelerini kullandı.

A Haber'deki Memleket Meselesi programında önemli açıklamalarda bulunan Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Vehbi Baysan, BM'nin Türkiye-Libya anlaşmasını tescil etmesini değerlendirdi.

Birleşmiş Milletler, Türkiye ile Libya arasında yapılan deniz sınırı anlaşmasını tescil etti | Video

BM'NİN TESCİLİ NE ANLAMA GELİYOR?

A Haber'de konuşan Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Vehbi Baysan, "Haritayı 2 türlü yapıyorlar. Bir tanesi Türkiye'yi bölen. Mısır ile Yunanistan arasında yapılan anlaşmanın bir sıkıntısı var. AB bunu endors etmedi. Bu çok önemli. Mısır'da da kaygılar var. Onaylanmadı. İnsanlar Mısır'a Sisi'nin baskısından ses çıkartmıyor. Türkiye'ye de etki ettiğin için ses çıkarmıyorlar. Bir olasılık, bu anlaşma yapıldığının ertesinde Hafter dedi ki; 'Ben yönetimi ele geçirdiğimde bu anlaşmayı iptal ederim.' Mesela Hafter kazansaydı ne olacak? BM'nin tescil ettiği şudur; Türkiye ile Libya arasındaki anlaşma geçerli bir anlaşmadı. Yani uluslararası hukuka uygundur." şeklinde konuştu.

Football news:

Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here
Gattuso about 0:1 with AZ: Napoli re-rated after the game with Atalanta. Our possession was sterile
Arteta on Ozil's tweets in support of Arsenal during the Europa League match: This is what I want from all the players
Milan scores 2+ goals in 10 games in a row for the first time in 56 years
Barcelona are working on extending their contract with Fati. Mendes wants the player got a raise
Hames will miss the Premier League match with Southampton
Goetze scored two goals in his first two games for PSV