Turkey

Yeşim Salkım ihbar etmişti! Fenomen Murat Övüç'ün iki yıla kadar hapsi isteniyor...

Sahne aldığı mekânda Yeşim Salkım’a yönelik ağır şekilde küfürler savuran Sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Uzlaşmayı reddeden Yeşim Salkım’ın şikayeti üzerine hakkında dava açılan fenomenin hakaret suçundan iki yıla kadar hapsi isteniyor.

Antalya'da çıktığı bir sahnede sanatçı Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç'ün konser anlaşması iptal edilmiş, Övüç'ün yerine Yeşim Salkım sahneye çıkmıştı. Gelen tepkiler üzerine Murat Övüç, Yeşim Salkım'dan özür dilemiş ancak Yeşim Salkım sosyal medya fenomeni hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

Yeşim Salkım'ın şikâyetinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Murat Övüç hakkında soruşturma başlattı. Savcılık yürütülen soruşturma kapsamında Övüç'ün ifadesini aldı. Murat Övüç savcılıkta verdiği ifadesinde, 'Ben Bursa'da verdiğim bir röportajımda 'Kadının erkeğin arkasında yürümesinde bir sakınca yoktur.' demiştim. Bu olay çarptırılarak halkı kin ve düşmanlığa sevk etmiştir. Benim Antalya'da bulunan mekânda Yeşim Salkım hakkında söylediğim sözler sahnede şov amaçlı sarf ettiğim sözlerdir.' şeklinde konuştu. Savcılık söz konusu şikayete konu olan suçun uzlaşmaya tabi suçlardan sayıldığı için dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi.

MURAT ÖVÜÇ'E DAVA

Yeşim Salkım Murat Övüç ile uzlaşmayı reddetti. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Murat Övüç hakkında hakaret suçundan iki yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Dava ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Football news:

Arsenal have terminated their contract with Sokratis
Miranchuk will make his debut for Atalanta in the Serie A match against Udinese. He came on as a substitute 9 times
Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website