Mit tudnak a még aktív német atomerőművek, hogy ekkora a cirkusz körülöttük?

Kedden a Wall Street Journal oldalán megjelent egy hír, mely a magyar médiumok tálalásában arról szólt, hogy német kormánytisztviselők közölték a lap újságírójával: Németországban eldőlt az atomerőművek év végi bezárásának kérdése. Mégpedig úgy – írták a lapok az amerikai cikkre hivatkozva –, hogy a három, még működő német reaktort nem állítják le ez év december 31-én, ahogyan azt korábban tervezték.

A cikk állítása azonban nem ez. Hanem az, hogy a forrásaik szerint: tervezik a továbbműködést.

Az nem derül ki az eredeti cikkből sem, hogy a források – magas rangú kormánytisztviselők – e témában bennfentesek-e vagy akár döntéselőkészítők, és hogy a tavaly decemberben megalakult kormánykoalícióban e kérdésben meglévő különvélemények tengerében ők a saját véleményüket mondták el az újságírónak, vagy valóban létezik már ilyen kormányzati szándék is.

Azért nem mellékes részlet ez, mert a a szociáldemokraták (SPD), a Zöldek és a liberális szabad demokraták (FDP) alkotta kormánykoalícióba a Zöldek eleve azzal a feltétellel léptek be, hogy az atomerőműveket a tervezett időben leállítják, miközben az FDP inkább hajlott arra az egyébként a kampányban a másik oldalon lévő CDU által már megpendített elképzelésre, hogy jobb lenne (lett volna) a bezárást későbbre tolni. Ha az újságíró forrásait a legfelső szinten keresnénk – ami azt jelentené, hogy miniszterekkel beszélt az ügyről –, akkor azt is érdemes tudni ehhez, hogy nem feltétlenül mindegy, hogy kivel: a 16 tárcavezetőből heten az SPD, öten a Zöldek és négyen az FDP politikusai. A témában origónak tekinthető gazdasági tárcát viszont a zöldpárti Robert Habeck vezeti.

A WSJ cikke azt sem részletezi, hogy a nukleáris erőművek akár ideiglenes továbbműködésén valójában mit is kellene-lehetne érteni. Így, miközben az értelmezési tartomány ez esetben a néhány hónapos túlcsorgástól az „utolsó tankolás” biztosította 12-15 hónapon át tartó gürizésen át a Belgiumban  bejelentett 10 éves üzemidő-hosszabbításig terjedhet, a cikkről azt lehet biztosan elmondani, hogy jó nagy feltűnést keltett – legalábbis Magyarországon.

Tájkép és csendélet az Isar folyóval és az arról elnevezett atomerőművel

Ettől még persze megtörténhet, hogy az Emsland, az Isar-2  és a Neckarwestheim-2 nukleáris blokkok nem állnak majd le az áramtermeléssel 2022 végén, mert a kormány végül ezt a döntést hozza meg. Ám eddig az Olaf Scholz kancellár vezette német kabinet még nem jutott el – és a WSJ ezt is megírta. Az amerikai gazdasági lap egészen pontosan azt közölte, hogy a kormánynak e döntés meghozatalához „meg kell várnia a német energiaszükséglet felmérésének eredményét is, amely a következő hetekben készül el”. Ráadásul valószínű, hogy a döntést a parlamenti szavazással is megerősítik, illetve megmérettetik.

A hivatkozott – egyébként már ismételten elrendelt – energetikai stressztesztet az áramhálózat-üzemeltetők kérték július közepén a gazdasági és környezetvédelmi tárcától azért, hogy számszerűsítve világossá váljon: a március elején, az atomerőművek továbbműködését elutasító döntéssel zárult első analízis eredménye megváltoztatható-e az azóta magasabb gázárak villamosenergia-árakra gyakorolt hatása, a gázellátási kockázatok, illetve a franciaországi atomerőmű-leállások miatt. 

A WSJ azonban mindezekkel együtt is áttörésként, a német energiapolitika irányváltásaként pozícionálta az értesüléseit, amit úgy magyarázott, hogy a színfalak mögött a kormány akként értékelheti a németországi energiahelyzetet, hogy prognosztizálható energiaigény a kockázatos gázellátási helyzettel kombinálva indokolttá teszi a három aktív nukleáris blokk üzemidejének átmeneti meghosszabbítását. Erről azonban a kormányt, illetve az illetékes gazdasági minisztériumot a WSJ nem kérdezte meg.

Reuters viszont igen: a tárca szóvivője pedig azt közölte, hogy a kérdés még nyitott, a kormány döntést ebben az ügyben még nem hozott, a Wall Street Journalban megjelent cikkből pedig hiányoznak a tényszerű információk.

A döntés politikai volt, kérdés: hogy az is marad-e?

Azt, hogy Németországban miért zárják be Fukusima (2011) óta az összes kereskedelmi üzemű, nukleáris áramtermelő egységet, az elmúlt hónapokban sokan, sokféle módon magyarázták el - vagy félre a hazai sajtóban is. A meglehetősen gyakran előkerülő „hülye németek” alapállást használó cikkek helyébe Magyari Péter még januárban megírt 444-es elemzését ajánlanám, ami részletes áttekintést ad a német atomerőmű-leállítások okairól. A történelmi háttér kellően mély ismerete alapján ugyanis tudható, hogy miközben a német nukleáris erőművek lekapcsolása tényszerűen 2011 augusztusában kezdődött el (amikor is 8 blokkot állítottak le, majd 2015-ben, 2017-ben és 2019-ben további 1-1 egységet, 2021 végén pedig a megmaradt 6 blokk felét), a döntést valójában nem Fukusima katasztrófája után, hanem már több mint 20 évvel ezelőtt meghozták. 

Amíg tehát az energiaszektorból publikáló közgazdászok, iparági vezetők és energetikai elemzők gondolkodását a megtérülő befektetés és a pénzben kifejezett profitmaximalizálás mozgatja és irányítja, a németországi atomerőművek leállítása politikai döntés volt. Innen is kell ezt megítélni.

A német társadalom nem csupán attól tart, hogy ha egy atomerőmű felrobban, akkor annak biztosan végzetes következményei lesznek, hanem attól is, hogy nem lehet több tízezer évig biztonságosan tárolni a kiégett fűtőelemeket, ennyi idő alatt valamilyen katasztrófa simán történhet velük, úgyhogy túl nagy kockázat ilyen lassan lebomló veszélyes hulladékot betonszarkofágokba zárni – írta Magyari, aki szerint a jó előre eltervezett bezárásának egyszerűen most jött el az ideje. Ebben az értelemben az Energiewende most arról szól, hogy az utolsó 4000 MW nukleáris termelőpotenciált jövő év januárjától (az energiaválság csúcspontjaként prognosztizált téli hónapokban) ki lehet-e váltani.

A tavaly a CDU-t ellenzékbe szorító kormánykoalícióra lépett pártok nem utolsó sorban a választók által zöldebbnek talált ígéretei miatt nyerték meg a választást. Az ukrajnai háború, az orosz gáztranzitok akadozása és az energiaár-robbanás átszínezte a választói közvélekedést atomerőmű-ügyben. A napokban a Spiegel közölt egy hosszú riportot, melyben egy friss felmérésben megkérdezettek 78 százaléka támogatná, hogy a három még működő atomerőmű 2023 nyaráig üzemeljenek, 67 százalékuk pedig abba is belemenne, ha ezt a zárást öt évvel kitolnák. Azt, hogy e pillanatfelvétel (vagy az a minap az Economist oldalán megjelent gondolatmenet, miszerint  az energiaválság reflektorfénybe tolta Robert Habecket, aki júliusban áttolt a parlament felsőházán egy intézkedéscsomagot, amivel felgyorsíthatók a zöldenergiás projektek, ám akinek a népszerűsége annak ellenére magasan tudott maradni, hogy a zöldek is beleálltak a szénerőművek ideiglenes rehabilitációjába) mit ér az aktuális, atomerőművekről szóló politikai döntéshozatal során, hamarosan kiderül.

Ismerős nevek a trojkában

Az összesen 4049 MW teljesítményre képes három aktív atomerőművi blokk – az Isar-2, az emslandi atomerőmű és a neckarwestheimi 2-es egység – Németország legfiatalabb, nyomottvizes nukleáris erőművei. A továbbfejlesztett, 3. generációs reaktorok 1981-1989 között épültek meg, és kapcsolódtak a hálózatra. Az úgynevezett Konvoi (Kernkraftwerk) típusú reaktorok 1300-1400 MW teljesítményre képesek, közös konstrukciós tervvel és engedélyezési eljárással indított beruházások voltak, melyektől azt várták, hogy ezzel jelentősen lerövidíthetők az előkészületi munkák.

Ez a szabványosítási elképzelés azonban megbukott, ami azért érdekes, mert újabban az atomreneszánszot hirdetők szerint a növekedő energiafogyasztási igényekre az atomerőművek üzemidő-hosszabbításain túl csak az új atomerőművek építésével – pontosabban az építések előtti akadályok eltakarításával, a gyorsabb, szabványosított engedélyezésekkel és a sorozatgyártással – van kiút.

A három reaktor:

  • az Isar-2 atomerőmű Bajorországban található, 14 kilométerre Landshuttól, az Isar folyó partján. Az a PreussenElektra nevű cég üzemelteti az 1410 MW teljesítményre képes üzemet, amelynek korábban E.On Kernkraft volt a neve - és jelenleg az E.ON nukleáris eszközeinek üzemeltetéséért és leszereléséért felelős.
  • az emslandi atomerőmű Alsó-Szászországban van, Osnabrück közelében, az Ems folyónál - és az RWE Power AG tulajdona, névleges maximális teljesítménye 1329 MW.
  • a harmadik blokk, a neckarwestheimi atomerőmű még működő egysége 1310 MW-ra képes, Baden -Württemberg tartományban található, és a lokális energiaszolgáltató, az EnBW üzemelteti.

A Nectarwestheim Erőmű, ahogyan az Istar, eredetileg két blokkal üzemelt. Az előbbi 1-es blokkján a fukusimai balest után néhány nappal, 2011 márciusában állították le, az utóbbi első egységét 2011 augusztusában. Egyiket sem kapcsolták már vissza. 

A három, még aktív reaktor közül kettővel (Istar-2 és Emsland) a több mint 30 éve tartó működése során nem történt baleseti statisztikába sorolható esemény, a „Nectar” viszont nem úszta meg mindezt. Az 1-es blokkal több probléma is akadt, ezek közül egy évvel az indulás után (1977) itt produkálták az eddigi legnagyobb német atomerőművi balesetet. A 2-es blokk is „sáros”, 2004 nyarán jelentős mennyiségű sugárszennyezett vizet engedett a közeli folyóba. Mindkét alkalommal főként emberi mulasztások miatt követezett be a baleset.

A három reaktor továbbüzemelésének kérdése nem elsősorban a németországi nagy hálózat ellátásáról szól, sokkal inkább arról, hogy a három erőmű három tulajdonosa által három különböző régióban működtetett létesítmények az esetleg télen jelentkező lokális ellátási nehézségeket tudják-e kezelni, annak kockázatát csökkenteni. Az igazi kérdés az, hogy az évek óta leállításra készülő blokkok jelenleg milyen állapotban vannak a továbbműködéshez, és hogy mindezt adott esetben az üzemeltetők a következő 3-4 hónapban képesek lesznek-lehetnek-e az engedélyezéshez szükséges zöld mezőbe, az elégséges működtetési tartományba vinni vagy ott tartani.

Azt, hogy mennyire nem olyan egyszerű, aktuálisan Kaliforniában lehet végignézni. Ahol bár a Biden-adminisztráció egy hatmilliárd dolláros támogatási alapból nyújtott támogatást ígért be, Gavin Newsom kormányzó pedig egyre inkább a gonosz zsaroló szerepébe csúszik át, mert miközben a Diablo Canyonnak még 1,4 milliárd dollárnyi pénzt kínál fel azért, hogy 10 évvel tovább működjön, az üzemeltető PG&E még mindig arra hivatkozik, hogy ez túl későn jött, hogy ezt már nem lehet így visszacsinálni. 

Kalifornia reménye és egyre inkább átka: a Diablo Canyon

A Diablo Canyon kétblokkos erőmű 2025 utáni továbbműködéshez ugyanis olyan biztonsági és felújítási beruházásokat kellene a cégnek elvégeznie, ami nem tenné megtérülővé a visszatapsolási időt. Ráadásul - ahogyan Németországban, a Diablo Canyon esetében is – az erőműbezárás a tulajdonos és a civilek, környezetvédelmi csoportok közötti megegyezés eredménye, márpedig ezt akkor fel kellene előbb mondani, és az ezzel járó politikai botrányt valahogy meg is kellene úszni.

Mire elég három reaktor?

A citált WSJ cikk azt is megírta, hogy a még  aktív nuki-trojka 2022 utáni működése sem lenne csodaszer, és nem lenne képes a Németországot télen fenyegető szűk energiaellátási keresztmetszet feloldására, ám így is érdemes a központi szereplőkké emelt három egységet mérlegre tenni.

Érdemes ezügyben messzebbről indulni. Onnan, hogy az alábbi ábrán a berlini központú német energia-, és vízipari szervezet, a BDEW (Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft e.V.) által hivatalosan közölt energiatermelési mix látható. Balra a 2021. évi első féléves adatokkal és arányokkal, jobbra pedig az idei év január-június közti időszakának összesített adataival és arányaival:

Kép forrása: bdew.de

A két kördiagramm esetünkben azt mutatja meg a leginkább, hogy a tavaly év végén lekapcsolt három reaktor helyét (szürke) 2022 januárjától a megújulók (pisztáciazöld), a lignit (barna), illetve kőszén (fekete) vette át úgy, hogy eközben picit (6,7 milliárd kWh-val) nőtt a torta, melynek felosztása során a korábbi évhez képest 2,3 százalékkal csökkent a gáz (zöld) aránya. 

Az ábrából az is kikövetkeztethető, hogy ha az atomenergiát (szürke) kivennénk a jobb oldalról, akkor az első féléves 5,6 százaléknyi arányát (azaz mintegy 16,8 milliárd kWh árammennyiséget) kellene tudni a többiek között felosztani ahhoz, hogy a kívánt, majdnem 300 TWh összérték kijöjjön. Az a 16,8 TWh persze óriási mennyiség (Magyarország teljes éves áramtermelési volumene például jelenleg alig több, mint 35 TWh, igaz: Németországé 2021-ben viszont 503 TWh volt) de nem állítható, hogy a hiányát a rendszer biztosan ne tudná kimozogni.

Modellezés életre-halálra

Ugyan mindez csak játék a számokkal (hiszen az első féléves adatban jóval több a napenergia-termelés részaránya, mint ami decemberben, januárban és februárban várható, ráadásul a februárban általában jól teljesítő szélről éppen tavaly bizonyosodott be, hogy tud nagyon rosszul is termelni), de azt mutatja, hogy a német rendszer jelenleg sincs csak és kizárólag az atomenergia-iparnak kitéve. 

Érdemes megjegyezni, hogy az 5,6 százalékos arányhoz és az ezzel járó kockázatokhoz ugyan csak mellékesen, de aktuálisan azért kapcsolódik, hogy a magyar energiamixben a paksi atomerőmű 46 százalékot fedett le 2021-ben, és az a négy blokk produkálta ezt, amiből kettő most, hogy az áramár a tőzsdén 500 eurós MWh-kénti rekordig jutott, csak kettőt tud üzemeltetni.

A német gazdasági minisztérium szóvivője által hivatkozott második stressztesztnek azokat a modelleket kell végigszámolniuk, amivel a téli időszakra Németország energiaügyben számolhat.

Vagyis például azt, hogy megéri, illetve lehetséges-e újabb szénerőműveket reaktiválni az atomerőművek helyett (idő, pénz, ellátandó területektől való távolság stb. függvényében), ahogyan az a saar-vidéki Bexbach esetében most megtörtént, ahol a 773 MW névleges teljesítmény ellenére tavaly összesen nem egészen két hétre voltak befűtve a kazánok; és ahogyan az alsó-szászországi Hohenhamelnben a jövő év áprilisáig a napokban működésbe rendelt, több mint 40 éves, 750 megawattos mehrumi széntüzelésű erőmű – ami tavaly szeptember óta állt.

Azt is be kell tenni ezekbe a modellekbe, hogy meddig lehet visszafogni a jelenleg 25 százalékosra mért német gázfogyasztás-csökkenést, hogy mit jelentenek valójában az olyan visszajelzések, mint a BASF-é, amely már nem a működéséhez szükséges gáz lehetséges hiányát, hanem a feleslege felajnálását kürtölte világgá. Meg aztr is, hogy az orosz gáz részleges pótlására kitalált és kormányzati oldalról is jól megtámogatott, július elején építési engedélyt kapott lng-szabadkikötő vajon tényleg képes lesz-e már decemberben is fogadni és átfejteni az egyelőre nem tudni, hogy honnan érkező cseppfolyós gázt, hogy aztán azt a hálózatba töltsék. Ha sikerül, az éves német gázfelhasználás bő tizede is ezen a ponton léphet be a német ellátásba, igaz, az árról továbbra sem esik szó.

Ha mindez megvan, és mégis az jön ki, hogy muszáj az ellátásbiztonság érdekében a három atomerőművi blokkot tovább üzemeltetni, akkor jöhetnek és jönnek is majd a további kérdések. Addig azonban érdemes talán megelégedni ennyivel is.


Football news:

<!DOCTYPE html>
Kane on Tuchel: A wonderful man, full of ideas. Thomas in person says what he thinks
Zarema about Kuziaev's 350,000 euros a year in Le Havre: Translate it into rubles - it's not that little. It is commendable that he left
Aleksandr Mostovoy on Wendel: Two months of walking around in the middle of nowhere and then coming back and dragging the team - that's top level
Sheffield United have bought Euro U21 champion Archer from Aston Villa for £18.5million
Alexander Medvedev on SKA: Without Gazprom, there would be no Zenit titles. There is a winning wave in the city. The next victory in the Gagarin Cup will be in the spring
Smolnikov ended his career at the age of 35. He became the Russian champion three times with Zenit

3:18 Egy férfi lövöldözni kezdett az amerikai Maine állambeli Lewistonban, legalább 22-en meghaltak
2:53 Joe Biden az izraeli helyzetről: nincs visszaút
0:29 Ursula von der Leyen határozott cselekvést sürget a bevándorlók ellen
22:01 Tartsam meg vagy dobjam ki?
21:02 A Milan nem volt egy súlycsoportban a PSG-vel, 20 éves tehetség segítette a Barcát
20:47 Így menekült Karácsony Gergely a kérdések és az Origo elől - videó
20:08 Megnyílt a Mathias Corvinus Collegium felvidéki központja Dunaszerdahelyen
20:03 Ha most nem kapcsolunk 7-szer gyorsabb sebességbe, abból baj lesz: úgy kegyetlenül berobban a klímaváltozás
20:01 Az örmény kormányfő már nem látja értelmét az orosz katonai bázisoknak az országában
19:52 Nagy bajban van Kína egykor leggazdagabb üzletembere
19:50 Nagy dobásra készül Japán és a Fülöp-szigetek
19:48 Az Egyesült Államokban tovább emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata
19:47 Trump-párti politikust választották a képviselőház élére
19:46 Bajnokok Ligája: Hibátlan maradt a Barcelona, kikapott a Lazio
19:36 Féktelenül száguld előre a Porsche
19:29 Hangos légvédelmi gyakorlat lesz Győr térségében
19:26 Szijjártó Péter hozta, Donald Trump küldte, Orbán pedig rapper lett benne - videó a "Viktor, you are great" sapka átadásáról
19:26 Meghalt Halmai József
19:09 Gulyás elismerte, hogy a Déli Körvasút nem katonai célokat szolgál
18:54 Szlovákiában is van már egysége a fideszes janicsárképzőnek
18:53 Megválasztották az amerikai képviselőház elnökét, Mike Johson, Trump egyik híve kapta a pozíciót
18:51 Már nem sokáig titkolhatja pontos korát a Hold
18:49 Kevesebb pénzt kap a német honvédelem, borúsak a kilátások
18:46 Schobert Lara betört a zeneiparba, megjelent első dala és videóklipje
18:44 Húsz év fegyházra ítélték a porcsalmai gyilkosság vádlottjait
18:32 Itt a CSOK Plusz: akár 50 millió forintot is kaphatnak a gyermeket vállaló családok
18:32 Szuverén külpolitikát és életszínvonal-emelést ígér az új kormányfő
18:32 Még fel sem kérték kormányalakításra, már Brüsszelben tárgyal a leendő kormányfő
18:31 Pusztítóan rossz lett a Netflix új vígjátéka
18:27 Év végi vásárlási utalványt oszt a gyermeket egyedül nevelőknek egy budai kerület
18:23 Nem lesznek korlátozások a Covid-megbetegedések miatt
18:19 Felforgathatja a hitelpiacot a kormány új bejelentése, jön a csok plusz
18:15 Hatalmas öngólt lőtt Debrecen fideszes polgármestere, mélypontra zuhant a támogatottsága
18:14 Netanjahu tévés bejelentése: Izrael szárazföldi műveletre készül a Gázai övezetben
18:06 Gulyás Gergely: 445 magyar állampolgárt hoztak haza Izraelből
18:03 Gulyás Gergely: A magyar kormány nem támogatja az uniós költségvetés-módosítási javaslatot
18:03 Gulyás Gergely szerint ez sokat elmond az Európai Unióról
18:03 Szivárog a Föld magja
18:00 „Unatkoztunk, úgyhogy megittunk negyvennyolc sört, és ez lett belőle” – Az Őrség söre igazi sikertörténet
17:59 Idén biztosan megmaradnak a jelenlegi rezsiárak
17:59 Lázár: 16 milliárdos fejlesztés jöhet, ami a vasút reneszánszát hozhatja el
17:54 Botka László: Nem lesz kínai akkugyár és vegyipari üzem Szegeden
17:52 A kormány hajlana az óraátállítás eltörlésére
17:49 Új jogszabálynak kell megfelelniük az 50 főnél többet foglalkoztató cégeknek
17:44 Nem talált magára forint a kamatdöntés óta
17:42 Gulyás Gergely: Amennyire lehet, akadályozni kell a kórházi fertőzéseket
17:42 Marsi Anikó remek kapcsolatot ápol férje exével, együtt jelentek meg a Sztárban sztár leszek stúdiójában
17:33 Egymilliárd forint kártérítést kapott egy nő, miután megégette a forró kávé
17:32 Miért találkozott Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin?
17:30 Jól jár az Európai Unió Magyarországgal
17:26 Vezéráldozat után megy Belgiumba a Fradi, ez pedig sokba kerülhet
17:25 Itt a megoldás: tovább csökkenhet az áremelkedés
17:24 Kikkel tárgyalt Orbán Viktor Pekingben?
17:22 Junior Prima díjas lett az Index újságírója, Holló Bettina
17:12 Gulyás Gergely szerint elfogadhatatlan Bulgária döntése
17:12 Három héten át nem közlekednek a vonatok Tatabánya és Budaörs között
17:12 CSOK: erre érdemes figyelni, új hitelkonstrukciót dobott be a kormány
17:11 Gulyás Gergely: Gyurcsány Ferencékkel sosem volt közös ünnep
17:07 Friss bejelentések a Kormányinfón: már 50 milliós hitelt is felvehetnek a csokosok
17:03 Megtalálhatták az autizmus és az ADHD egyik kiváltó okát: a mindennapos műanyagok környékén kell keresgélni
17:02 A balett fővárosa lesz Budapest, nálunk versenyeznek a legjobbak
16:59 Tarjányi Péter: A Hamász időhúzásra használja a túszokat, valójában nem érdekük elengedni őket
16:57 Csák János: Magyarországon minden megszülető gyereket örömmel fogadunk
16:56 Bejelentették a csok pluszt: akár 50 millió forintos kedvezményes kamatozású hitelt is lehet kapni
16:54 Akciós sajtért tört ki ádáz küzdelem egy szupermarketben
16:50 Junior Prima díjat kapott Lengyel Emese
16:50 Mercedesszel ütközött és kisiklott egy villamos a Fehérvári úton – fotók
16:45 Bejelentette a kormány: Itt van a városi CSOK, a CSOK+!
16:43 Itt az új családtámogatási rendszer
16:40 Bagdy Emőke fiának ikertestvére szerint ezért ölték meg fivérét
16:38 Drámai hatásai vannak a melegedésnek, az egyik minden magyart érinti
16:37 Váratlan, esti kormányinfó Csák Jánossal - élőben a hvg.hu-n
16:37 Akár 50 milliós kedvezményes hitelt is kaphatnak a családok a CSOK Plusszal - élőben a hvg.hu-n
16:37 Bejelentették a csok plusz feltételeit, Krausz Ferenc projektje 75 milliárdot kap - élőben a hvg.hu-n
16:37 Bejelentették a csok plusz feltételeit, Krausz Ferenc projektje 75 milliárdot kap - ez volt a kormányinfó
16:36 Előkerült egy régi felvétel Britney Spearsről, ezzel a jelenettel jelentkezett a Szerelmünk lapjai főszerepére
16:36 Itt vannak a legújabb kormányzati bejelentések - élőben a Kormányinfó
16:36 A válogatott Eb-selejtezőit is kihagyja Varga Barnabás
16:34 Egyre több nyugdíjas büszkélkedhet legalább félmilliós havi járandósággal
16:30 Tisza Kata: Önmagunktól távolíthat el az önismeretcsapda
16:27 Mikor érkezhetnek az uniós források?
16:27 Megváltoztatják a családtámogatási rendszert?
16:27 Orbán Viktor a Karmelita kolostorban fogadta Krausz Ferencet
16:27 Holtan találták Christian Pilnaceket, Sebastian Kurz egykori bizalmasát, aki előtte ittasan vezetett haza a magyar nagykövetségről
16:15 Magyarul beszélnek a gonoszok az ősz legsikeresebb videójátékában
16:12 Szárnyalt az OTP, hitelezési fordulatot vár a piac
16:11 Baleset történt a Fehérvári úton, kisiklott a fonódó villamos
16:07 Ne vigye haza az urnát, üzenik a temetkezési szolgáltatók
16:07 Már az LMBTQ-t is belekeverte Hoppál Péter Bagdy Emőke fiának ügyébe
16:05 Bár Szöllősi György nem a külügy megbízásából járja a világot, a tárca majd 12 millió forintot költött az útjaira
16:04 Növelni kívánják a vízibivaly-állományt a kápolnapusztai rezervátumban
16:03 Itt az ideje fegyvert szerelni a robotkutyákra, mondja az USA, és bele is vág
16:02 Csökkent a kiadott építési engedélyek száma az Egyesült Államokban szeptemberben
16:01 Mintegy egymilliárd forintot is érhet a vietnámi herceg műgyűjteménye
15:57 Ezúttal Tatabánya és Biatorbágy között nem közlekednek a vonatok
15:56 Szinte egyhangúlag ítélte el az Országgyűlés a Hamász Izrael elleni terrortámadását
15:53 Jelentősen csökkenthető a kinézett autó ára, ezekre érdemes figyelni!
15:52 Itt van Joe Biden emberének kínos magyarázkodása: David Pressman a dollármédiával íratott cikket
15:42 Megszavazta a parlament a beruházási törvényt, az önkormányzati fejlesztések is Lázár Jánoshoz kerülnek ezentúl
15:34 Hatalmas jóvátételt fizet Kanada az őslakos gyerekek rasszista megkülönböztetéséért