Bajban a Milan a halálcsoportban

AC Milan, Borussia Dortmund, Newcastle United, Paris Saint-Germain. Első és második ránézésre is az F csoport tűnt a Bajnokok Ligája idei csoportkörének sorsolása után a nagybetűs halálcsoportnak. A kvartett tagjai közül a harmadik körben a PSG a Milant, a Newcastle a BVB-t fogadta, méghozzá úgy, hogy előzetesen a házigazdák érezhették kényelmesebb helyzetben magukat, elvégre három és négy ponttal a zsebükben futottak neki a játéknapnak, az olaszok kettőjével és a németek egyével szemben.

A Dortmund Newcastle elleni vendégjátéka kifejezetten jó iramot hozott, igaz, a szakadó esővel alaposan meggyűlt a felek baja. 15 perc után Alexander Isakot, a 43. minutumban Emre Cant kellett lehozni sérülés miatt. Utóbbi ugyan próbálkozott még, egyszer vissza is bicegve a pályára, miután a vizes füvön megcsúszva horrorisztikusan kifordult a térde, de be kellett látnia, ebből nem lesz játék – s ki tudja, hogy még mennyi ideig nem lesz elnézve a felvételeket.

Fotó: Nmecha gólöröme
Richard Sellers/Allstar / Getty Images Hungary

A BVB egyébiránt jóval aktívabb volt a kapu előterében, mint a vendéglátó angol csapat, amely többször is csak Nick Pope kapusnak köszönhette, hogy megúszta kapott gól nélkül. A 45. percben Felix Nmecha remekül eltalált lövésével szemben azonban már ő is tehetetlen volt. A gólpasszt ugyan Nico Schlotterbeck jegyezte, érdemes megjegyezni, a 34 esztendős Marco Reus elévülhetetlen érdemeit is (0–1).

A második félidő már jóval feledhetőbbre sikerült, kisebb iram mellett is jóval több hibával. A Dortmund érezhetően átadta a területet a kontrák reményében, a Newcastle viszont hiába birtokolta sokkal többet a labdát, mint az első játékrészben (pedig azt is „nyerte” 54 százalékkal), valahogy a kapu előtt hiányzott az átütő erő a Premier League-ben kilenc forduló után már 24 gólnál járól csapatból. A 86. percben még összejöhetett volna az egyenlítés, de Callum Wilson fejese a lécen csattant. Sőt, a hosszabbításban a „szarkáknak” Anthony Gordon megpattanó lövése után volt még egy kapufája!

A Borussia fegyelmezettsége végül – Fortuna hathatós közreműködése mellett – kifizetődött, a három pont pedig annak fényében még értékesebb lehet a németeknek, hogy a csoport másik meccsén mi történt a Parc des Prince-ban.

Párizsban győzelmi kényszer mellett lépett pályára az AC Milan, amely eddig két gól nélküli döntetlent hozott össze ebben a BL-kiírásban. A Newcastle ellen hazai pályán, a Dortmund ellen idegenben. Ezúttal viszont bő egyórányi játék után eldőlt, hogy nem úszhatja meg a túrát kapott gól nélkül a legutóbbi kiírásban elődöntőig menetelt olasz csapat. A csupán 17 éves Warren Zaire-Emery átadása után Kylian Mbappé ültette be a hintába Fikayo Tomorit, majd Mike Maignan kapust becsapva klasszis mozdulattal lőtte vissza a labdát a mozgásából fakadó iránnyal ellentétes oldalra, a jobb alsó sarokba (1–0).

A Milannak már a helyzetek kialakításával is meggyűlt a baja, hiába vártak sokat Rafa Leaótól, a portugál szélső ezúttal is halovány volt. Igaz, nem is nagyon jutott labda a környékére, amellyel csilloghatott volna egy az egy elleni párharcokba bonyolódva. Talán még így is jobb estéje volt, mint Olivier Giroud-nak, aki az első játékrészben a hozzá eljutó labdák nagy részét három másodpercen belül elszórta, egy ízben például parádésan indítva Mbappét – mintha csak a francia válogatottban lennének.

Fordulás után Ousmane Dembélé találatát az akció közbeni szabálytalanság miatt még visszavonta a videobíró, az 53. percben Randal Kolo Muani góljánál már nem volt mentség a Milan számára (2–0).

Az olaszok játékáról sokat elárul, bármennyire jönniük is kellett volna előre, legalább az egynlítés reményében, ha már a győzelem elég távol is került Stefano Pioli csapatától, a második játékrészben mindössze három kaput eltaláló kísérletet tudtak felmutatni. Ebből egy Giroud közép-távoli elkeseredett emelési kísérlete volt, amit úgy húzott le az exmilánói Gigi Donnarumma, mintha csak spontán nyújtózkodni támadt volna kedve. Mondjuk az összességében összehozott hét gólszerzési kísérlet így is dícséretes, ha azt vesszük, a szünet előtti 45 percben 3/0 volt a Milan neve mellett.

A hajrában Maignan a kapufa segítségével mentette meg az olaszokat a harmadik kapott góltól – Mbappé szívhatta a fogát, hogy nem tudta kiütésessé tenni a párizsi sikert. Ami nem ment a francia világbajnoknak, a 89. minutumban összejött a dél-koreai csereembernek, Li Kang Innek, sakk-mattig játszott akció végén helyezve a vendégkapuba (3–0).

A PSG hat ponttal a csoport élén, a második helyen pontegyenlőséggel, jobb egymás elleni eredménnyel megelőzve a Newcastle-t a BVB, míg a negyediken a kétpontos Milan áll féltávnál.

Most egy 20 éves volt a Barca hőse

Nehezen indult be Xavi Hernández vezetésével a Barcelona gépezete a Bajnokok Ligájában, de az utóbbi időben már erre sem panaszkodhatnak a katalánok. Míg a csapat a klubikon korábbi középpályás irányításával az első hét BL-meccséből csupán egyet tudott megnyerni, legutóbbi négyből már négynél jár.

Ezúttal a Sahtar Donyecket múlta felül a gránátvörös-kék alakulat az Olimpiai Stadionban, méghozzá úgy, hogy a 28. percben Ferran Torres, majd nem sokkal később a mindössze 20 esztendős La Masia-növendék, Fermín López duplázta meg az előnyt (2–0). Végül az élete első BL-találatát jegyző szélső lett a meccs hőse, ugyanis a második félidőben a jelentősen feljavuló ukrán együttes szépített Georgij Szudakov révén, így pedig Lópezé lett a győztesnek számító találat (2–1).

Fotó: Fermín López, a Barcelona szerda esti hőse
Alex Caparros / Getty Images Hungary

López a Barcelona történetének ötödik legfiatalabb játékosa lett, aki rögvest góllal hálálta meg, hogy egy Bajnokok Ligája-találkozón kezdő lehetett. Tőle fiatalabbként csak Giovanni dos Santos, Pablo Torre, Sergi Roberto és Sergio Busquets volt képes ugyanerre.

A 18 óra kezdettel lejátszott másik mérkőzésen az E csoportban szereplő Feyenoord és Lazio kettőse mérkőzött meg egymással Hollandiában. A házigazda végül 3–1-re nyert, úgy, hogy a rómaiaknak csupán a hajrában, Pedro tizenegyesével jött össze a szépítés. A rotterdami együttes ezzel át is vette a vezetést a kvartettben.

A többi pályán

A Barcával és a Sahtarral egy csoportban szereplő Royal Antwerp és FC Porto összecsapásán a saját közönségük előtt futballozó belgák kerültek előnybe, a második félidőben viszont a vendégek négy góllal is válaszoltak, így végül egészen simán vitték el a három pontot a Bosuilstadionból (1–4).

A Willi Orbánt továbbra is nélkülöző RB Leipzg Gulácsi Péterrel a kispadon fogadta hazai pályán a Crvena zvezdát. A németek az első félidőben a szezon eddigi meglepetésemberének számító David Raum találatával szerezték meg a vezetést. A lipcseiek a második félidei gólváltás, majd hajrában születő találata után 3–1-re nyertek, ezzel a második sikerüket aratva a G csoportban. A négyes másik meccsén a Manchester City gólnélküli első félidő után ugyancsak 3–1-re győztek a Young Boys otthonában. A második angol gólt szerző Erling Haaland (büntetőből) 543 játékpercen át tartó góltalansági sorozatának vetett véget az elitsorozatban. A 86. percben gyorsan hozzá is csapott még egyet eddigi BL-találatai számához, így 41 meccs után 41-nél tart.

Az E csoportban az Atlético Madrid kétszer is hátrányba került a két kör után még pont nélkül álló Celtic otthonában, ám Álvaro Morata második félidei találatával végül egy pontot megmentett (2–2).

LABDARÚGÁS
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
Eredménysor hamarosan...

(Borítókép:  Kylian Mbappe a Paris Saint-Germain játékosa gólt szerez a Paris Saint-Germain és az AC Milan közötti Bajnokok Ligája mérkőzésen a Parc des Princes-ben 2023. október 25-én. Fotó: Sebastian Frej / MB Media / Getty Images)

<!DOCTYPE html>
Kane on Tuchel: A wonderful man, full of ideas. Thomas in person says what he thinks
Zarema about Kuziaev's 350,000 euros a year in Le Havre: Translate it into rubles - it's not that little. It is commendable that he left
Aleksandr Mostovoy on Wendel: Two months of walking around in the middle of nowhere and then coming back and dragging the team - that's top level
Sheffield United have bought Euro U21 champion Archer from Aston Villa for £18.5million
Alexander Medvedev on SKA: Without Gazprom, there would be no Zenit titles. There is a winning wave in the city. The next victory in the Gagarin Cup will be in the spring
Smolnikov ended his career at the age of 35. He became the Russian champion three times with Zenit

3:18 Egy férfi lövöldözni kezdett az amerikai Maine állambeli Lewistonban, legalább 22-en meghaltak
2:53 Joe Biden az izraeli helyzetről: nincs visszaút
0:29 Ursula von der Leyen határozott cselekvést sürget a bevándorlók ellen
22:01 Tartsam meg vagy dobjam ki?
21:02 A Milan nem volt egy súlycsoportban a PSG-vel, 20 éves tehetség segítette a Barcát
20:47 Így menekült Karácsony Gergely a kérdések és az Origo elől - videó
20:08 Megnyílt a Mathias Corvinus Collegium felvidéki központja Dunaszerdahelyen
20:03 Ha most nem kapcsolunk 7-szer gyorsabb sebességbe, abból baj lesz: úgy kegyetlenül berobban a klímaváltozás
20:01 Az örmény kormányfő már nem látja értelmét az orosz katonai bázisoknak az országában
19:29 Hangos légvédelmi gyakorlat lesz Győr térségében
19:26 Szijjártó Péter hozta, Donald Trump küldte, Orbán pedig rapper lett benne - videó a "Viktor, you are great" sapka átadásáról
19:26 Meghalt Halmai József
19:09 Gulyás elismerte, hogy a Déli Körvasút nem katonai célokat szolgál
18:54 Szlovákiában is van már egysége a fideszes janicsárképzőnek
18:53 Megválasztották az amerikai képviselőház elnökét, Mike Johson, Trump egyik híve kapta a pozíciót
18:51 Már nem sokáig titkolhatja pontos korát a Hold
18:49 Kevesebb pénzt kap a német honvédelem, borúsak a kilátások
18:46 Schobert Lara betört a zeneiparba, megjelent első dala és videóklipje
18:44 Húsz év fegyházra ítélték a porcsalmai gyilkosság vádlottjait
18:32 Itt a CSOK Plusz: akár 50 millió forintot is kaphatnak a gyermeket vállaló családok
18:32 Szuverén külpolitikát és életszínvonal-emelést ígér az új kormányfő
18:32 Még fel sem kérték kormányalakításra, már Brüsszelben tárgyal a leendő kormányfő
18:31 Pusztítóan rossz lett a Netflix új vígjátéka
18:27 Év végi vásárlási utalványt oszt a gyermeket egyedül nevelőknek egy budai kerület
18:23 Nem lesznek korlátozások a Covid-megbetegedések miatt
18:19 Felforgathatja a hitelpiacot a kormány új bejelentése, jön a csok plusz
18:15 Hatalmas öngólt lőtt Debrecen fideszes polgármestere, mélypontra zuhant a támogatottsága
18:14 Netanjahu tévés bejelentése: Izrael szárazföldi műveletre készül a Gázai övezetben
18:06 Gulyás Gergely: 445 magyar állampolgárt hoztak haza Izraelből
18:03 Gulyás Gergely: A magyar kormány nem támogatja az uniós költségvetés-módosítási javaslatot
18:03 Gulyás Gergely szerint ez sokat elmond az Európai Unióról
18:03 Szivárog a Föld magja
18:00 „Unatkoztunk, úgyhogy megittunk negyvennyolc sört, és ez lett belőle” – Az Őrség söre igazi sikertörténet
17:59 Idén biztosan megmaradnak a jelenlegi rezsiárak
17:59 Lázár: 16 milliárdos fejlesztés jöhet, ami a vasút reneszánszát hozhatja el
17:54 Botka László: Nem lesz kínai akkugyár és vegyipari üzem Szegeden
17:52 A kormány hajlana az óraátállítás eltörlésére
17:49 Új jogszabálynak kell megfelelniük az 50 főnél többet foglalkoztató cégeknek
17:44 Nem talált magára forint a kamatdöntés óta
17:42 Gulyás Gergely: Amennyire lehet, akadályozni kell a kórházi fertőzéseket
17:42 Marsi Anikó remek kapcsolatot ápol férje exével, együtt jelentek meg a Sztárban sztár leszek stúdiójában
17:33 Egymilliárd forint kártérítést kapott egy nő, miután megégette a forró kávé
17:32 Miért találkozott Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin?
17:30 Jól jár az Európai Unió Magyarországgal
17:26 Vezéráldozat után megy Belgiumba a Fradi, ez pedig sokba kerülhet
17:25 Itt a megoldás: tovább csökkenhet az áremelkedés
17:24 Kikkel tárgyalt Orbán Viktor Pekingben?
17:22 Junior Prima díjas lett az Index újságírója, Holló Bettina
17:12 Gulyás Gergely szerint elfogadhatatlan Bulgária döntése
17:12 Három héten át nem közlekednek a vonatok Tatabánya és Budaörs között
17:12 CSOK: erre érdemes figyelni, új hitelkonstrukciót dobott be a kormány
17:11 Gulyás Gergely: Gyurcsány Ferencékkel sosem volt közös ünnep
17:07 Friss bejelentések a Kormányinfón: már 50 milliós hitelt is felvehetnek a csokosok
17:03 Megtalálhatták az autizmus és az ADHD egyik kiváltó okát: a mindennapos műanyagok környékén kell keresgélni
17:02 A balett fővárosa lesz Budapest, nálunk versenyeznek a legjobbak
16:59 Tarjányi Péter: A Hamász időhúzásra használja a túszokat, valójában nem érdekük elengedni őket
16:57 Csák János: Magyarországon minden megszülető gyereket örömmel fogadunk
16:56 Bejelentették a csok pluszt: akár 50 millió forintos kedvezményes kamatozású hitelt is lehet kapni
16:54 Akciós sajtért tört ki ádáz küzdelem egy szupermarketben
16:50 Junior Prima díjat kapott Lengyel Emese
16:50 Mercedesszel ütközött és kisiklott egy villamos a Fehérvári úton – fotók
16:45 Bejelentette a kormány: Itt van a városi CSOK, a CSOK+!
16:43 Itt az új családtámogatási rendszer
16:40 Bagdy Emőke fiának ikertestvére szerint ezért ölték meg fivérét
16:38 Drámai hatásai vannak a melegedésnek, az egyik minden magyart érinti
16:37 Váratlan, esti kormányinfó Csák Jánossal - élőben a hvg.hu-n
16:37 Akár 50 milliós kedvezményes hitelt is kaphatnak a családok a CSOK Plusszal - élőben a hvg.hu-n
16:37 Bejelentették a csok plusz feltételeit, Krausz Ferenc projektje 75 milliárdot kap - élőben a hvg.hu-n
16:37 Bejelentették a csok plusz feltételeit, Krausz Ferenc projektje 75 milliárdot kap - ez volt a kormányinfó
16:36 Előkerült egy régi felvétel Britney Spearsről, ezzel a jelenettel jelentkezett a Szerelmünk lapjai főszerepére
16:36 Itt vannak a legújabb kormányzati bejelentések - élőben a Kormányinfó
16:36 A válogatott Eb-selejtezőit is kihagyja Varga Barnabás
16:34 Egyre több nyugdíjas büszkélkedhet legalább félmilliós havi járandósággal
16:30 Tisza Kata: Önmagunktól távolíthat el az önismeretcsapda
16:27 Mikor érkezhetnek az uniós források?
16:27 Megváltoztatják a családtámogatási rendszert?
16:27 Orbán Viktor a Karmelita kolostorban fogadta Krausz Ferencet
16:27 Holtan találták Christian Pilnaceket, Sebastian Kurz egykori bizalmasát, aki előtte ittasan vezetett haza a magyar nagykövetségről
16:15 Magyarul beszélnek a gonoszok az ősz legsikeresebb videójátékában
16:12 Szárnyalt az OTP, hitelezési fordulatot vár a piac
16:11 Baleset történt a Fehérvári úton, kisiklott a fonódó villamos
16:07 Ne vigye haza az urnát, üzenik a temetkezési szolgáltatók
16:07 Már az LMBTQ-t is belekeverte Hoppál Péter Bagdy Emőke fiának ügyébe
16:05 Bár Szöllősi György nem a külügy megbízásából járja a világot, a tárca majd 12 millió forintot költött az útjaira
16:04 Növelni kívánják a vízibivaly-állományt a kápolnapusztai rezervátumban
16:03 Itt az ideje fegyvert szerelni a robotkutyákra, mondja az USA, és bele is vág
16:02 Csökkent a kiadott építési engedélyek száma az Egyesült Államokban szeptemberben
16:01 Mintegy egymilliárd forintot is érhet a vietnámi herceg műgyűjteménye
15:57 Ezúttal Tatabánya és Biatorbágy között nem közlekednek a vonatok
15:56 Szinte egyhangúlag ítélte el az Országgyűlés a Hamász Izrael elleni terrortámadását
15:53 Jelentősen csökkenthető a kinézett autó ára, ezekre érdemes figyelni!
15:52 Itt van Joe Biden emberének kínos magyarázkodása: David Pressman a dollármédiával íratott cikket
15:42 Megszavazta a parlament a beruházási törvényt, az önkormányzati fejlesztések is Lázár Jánoshoz kerülnek ezentúl
15:34 Hatalmas jóvátételt fizet Kanada az őslakos gyerekek rasszista megkülönböztetéséért