Hungary
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

A Milan nem volt egy súlycsoportban a PSG-vel, 20 éves tehetség segítette a Barcát

Bajban a Milan a halálcsoportban

AC Milan, Borussia Dortmund, Newcastle United, Paris Saint-Germain. Első és második ránézésre is az F csoport tűnt a Bajnokok Ligája idei csoportkörének sorsolása után a nagybetűs halálcsoportnak. A kvartett tagjai közül a harmadik körben a PSG a Milant, a Newcastle a BVB-t fogadta, méghozzá úgy, hogy előzetesen a házigazdák érezhették kényelmesebb helyzetben magukat, elvégre három és négy ponttal a zsebükben futottak neki a játéknapnak, az olaszok kettőjével és a németek egyével szemben.

A Dortmund Newcastle elleni vendégjátéka kifejezetten jó iramot hozott, igaz, a szakadó esővel alaposan meggyűlt a felek baja. 15 perc után Alexander Isakot, a 43. minutumban Emre Cant kellett lehozni sérülés miatt. Utóbbi ugyan próbálkozott még, egyszer vissza is bicegve a pályára, miután a vizes füvön megcsúszva horrorisztikusan kifordult a térde, de be kellett látnia, ebből nem lesz játék – s ki tudja, hogy még mennyi ideig nem lesz elnézve a felvételeket.

GettyImages-1745422477

Fotó: Nmecha gólöröme
Richard Sellers/Allstar / Getty Images Hungary

A BVB egyébiránt jóval aktívabb volt a kapu előterében, mint a vendéglátó angol csapat, amely többször is csak Nick Pope kapusnak köszönhette, hogy megúszta kapott gól nélkül. A 45. percben Felix Nmecha remekül eltalált lövésével szemben azonban már ő is tehetetlen volt. A gólpasszt ugyan Nico Schlotterbeck jegyezte, érdemes megjegyezni, a 34 esztendős Marco Reus elévülhetetlen érdemeit is (0–1).

A második félidő már jóval feledhetőbbre sikerült, kisebb iram mellett is jóval több hibával. A Dortmund érezhetően átadta a területet a kontrák reményében, a Newcastle viszont hiába birtokolta sokkal többet a labdát, mint az első játékrészben (pedig azt is „nyerte” 54 százalékkal), valahogy a kapu előtt hiányzott az átütő erő a Premier League-ben kilenc forduló után már 24 gólnál járól csapatból. A 86. percben még összejöhetett volna az egyenlítés, de Callum Wilson fejese a lécen csattant. Sőt, a hosszabbításban a „szarkáknak” Anthony Gordon megpattanó lövése után volt még egy kapufája!

A Borussia fegyelmezettsége végül – Fortuna hathatós közreműködése mellett – kifizetődött, a három pont pedig annak fényében még értékesebb lehet a németeknek, hogy a csoport másik meccsén mi történt a Parc des Prince-ban.

Párizsban győzelmi kényszer mellett lépett pályára az AC Milan, amely eddig két gól nélküli döntetlent hozott össze ebben a BL-kiírásban. A Newcastle ellen hazai pályán, a Dortmund ellen idegenben. Ezúttal viszont bő egyórányi játék után eldőlt, hogy nem úszhatja meg a túrát kapott gól nélkül a legutóbbi kiírásban elődöntőig menetelt olasz csapat. A csupán 17 éves Warren Zaire-Emery átadása után Kylian Mbappé ültette be a hintába Fikayo Tomorit, majd Mike Maignan kapust becsapva klasszis mozdulattal lőtte vissza a labdát a mozgásából fakadó iránnyal ellentétes oldalra, a jobb alsó sarokba (1–0).

A Milannak már a helyzetek kialakításával is meggyűlt a baja, hiába vártak sokat Rafa Leaótól, a portugál szélső ezúttal is halovány volt. Igaz, nem is nagyon jutott labda a környékére, amellyel csilloghatott volna egy az egy elleni párharcokba bonyolódva. Talán még így is jobb estéje volt, mint Olivier Giroud-nak, aki az első játékrészben a hozzá eljutó labdák nagy részét három másodpercen belül elszórta, egy ízben például parádésan indítva Mbappét – mintha csak a francia válogatottban lennének.

Fordulás után Ousmane Dembélé találatát az akció közbeni szabálytalanság miatt még visszavonta a videobíró, az 53. percben Randal Kolo Muani góljánál már nem volt mentség a Milan számára (2–0).

Az olaszok játékáról sokat elárul, bármennyire jönniük is kellett volna előre, legalább az egynlítés reményében, ha már a győzelem elég távol is került Stefano Pioli csapatától, a második játékrészben mindössze három kaput eltaláló kísérletet tudtak felmutatni. Ebből egy Giroud közép-távoli elkeseredett emelési kísérlete volt, amit úgy húzott le az exmilánói Gigi Donnarumma, mintha csak spontán nyújtózkodni támadt volna kedve. Mondjuk az összességében összehozott hét gólszerzési kísérlet így is dícséretes, ha azt vesszük, a szünet előtti 45 percben 3/0 volt a Milan neve mellett.

A hajrában Maignan a kapufa segítségével mentette meg az olaszokat a harmadik kapott góltól – Mbappé szívhatta a fogát, hogy nem tudta kiütésessé tenni a párizsi sikert. Ami nem ment a francia világbajnoknak, a 89. minutumban összejött a dél-koreai csereembernek, Li Kang Innek, sakk-mattig játszott akció végén helyezve a vendégkapuba (3–0).

A PSG hat ponttal a csoport élén, a második helyen pontegyenlőséggel, jobb egymás elleni eredménnyel megelőzve a Newcastle-t a BVB, míg a negyediken a kétpontos Milan áll féltávnál.

Most egy 20 éves volt a Barca hőse

Nehezen indult be Xavi Hernández vezetésével a Barcelona gépezete a Bajnokok Ligájában, de az utóbbi időben már erre sem panaszkodhatnak a katalánok. Míg a csapat a klubikon korábbi középpályás irányításával az első hét BL-meccséből csupán egyet tudott megnyerni, legutóbbi négyből már négynél jár.

Ezúttal a Sahtar Donyecket múlta felül a gránátvörös-kék alakulat az Olimpiai Stadionban, méghozzá úgy, hogy a 28. percben Ferran Torres, majd nem sokkal később a mindössze 20 esztendős La Masia-növendék, Fermín López duplázta meg az előnyt (2–0). Végül az élete első BL-találatát jegyző szélső lett a meccs hőse, ugyanis a második félidőben a jelentősen feljavuló ukrán együttes szépített Georgij Szudakov révén, így pedig Lópezé lett a győztesnek számító találat (2–1).

GettyImages-1756373952

Fotó: Fermín López, a Barcelona szerda esti hőse
Alex Caparros / Getty Images Hungary

López a Barcelona történetének ötödik legfiatalabb játékosa lett, aki rögvest góllal hálálta meg, hogy egy Bajnokok Ligája-találkozón kezdő lehetett. Tőle fiatalabbként csak Giovanni dos Santos, Pablo Torre, Sergi Roberto és Sergio Busquets volt képes ugyanerre.

A 18 óra kezdettel lejátszott másik mérkőzésen az E csoportban szereplő Feyenoord és Lazio kettőse mérkőzött meg egymással Hollandiában. A házigazda végül 3–1-re nyert, úgy, hogy a rómaiaknak csupán a hajrában, Pedro tizenegyesével jött össze a szépítés. A rotterdami együttes ezzel át is vette a vezetést a kvartettben.

A többi pályán

A Barcával és a Sahtarral egy csoportban szereplő Royal Antwerp és FC Porto összecsapásán a saját közönségük előtt futballozó belgák kerültek előnybe, a második félidőben viszont a vendégek négy góllal is válaszoltak, így végül egészen simán vitték el a három pontot a Bosuilstadionból (1–4).

A Willi Orbánt továbbra is nélkülöző RB Leipzg Gulácsi Péterrel a kispadon fogadta hazai pályán a Crvena zvezdát. A németek az első félidőben a szezon eddigi meglepetésemberének számító David Raum találatával szerezték meg a vezetést. A lipcseiek a második félidei gólváltás, majd hajrában születő találata után 3–1-re nyertek, ezzel a második sikerüket aratva a G csoportban. A négyes másik meccsén a Manchester City gólnélküli első félidő után ugyancsak 3–1-re győztek a Young Boys otthonában. A második angol gólt szerző Erling Haaland (büntetőből) 543 játékpercen át tartó góltalansági sorozatának vetett véget az elitsorozatban. A 86. percben gyorsan hozzá is csapott még egyet eddigi BL-találatai számához, így 41 meccs után 41-nél tart.

Az E csoportban az Atlético Madrid kétszer is hátrányba került a két kör után még pont nélkül álló Celtic otthonában, ám Álvaro Morata második félidei találatával végül egy pontot megmentett (2–2).

LABDARÚGÁS
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
Eredménysor hamarosan...

(Borítókép:  Kylian Mbappe a Paris Saint-Germain játékosa gólt szerez a Paris Saint-Germain és az AC Milan közötti Bajnokok Ligája mérkőzésen a Parc des Princes-ben 2023. október 25-én. Fotó: Sebastian Frej / MB Media / Getty Images)